czwartek, 18 lipca

Apple wydał dziś wczesnym rankiem watchOS 5.2, piątą aktualizację systemu operacyjnego watchOS, który działa na nowszych modelach Apple Watch. watchOS 5.2 pojawia się ponad dwa miesiące po wydaniu watchOS 5.1.3, aktualizacji z poprawkami błędów.

WatchOS 5.2 można pobrać za darmo w dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’ie, przechodząc do zakładki Ogólne> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony w ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

Aktualizacja watchOS 5.2 rozszerza dostępność aplikacji funkcji EKG do Hongkongu i 19 krajów europejskich w tym Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania. Co najbardziej nas zasmuciło to fakt, że funkcja ta ostatecznie nie weszła jeszcze do Polski. Pojawiły się tylko przesłanki, że może to nastąpić jednak dość szybko ponieważ w aplikacji Watch pojawiło się nowe okno konfiguracji EKG, które jednak nie daje się uruchomić ze względu na ograniczenie terytorialne.

Funkcja EKG została wprowadzona w watchOS 5.1.3 w grudniu 2018 roku, ale w momencie uruchomienia była ograniczona do Stanów Zjednoczonych, Puerto Rico, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Guamu. Dzisiejsza wersja watchOS 5.2 oznacza, że funkcjonalność EKG po raz pierwszy została rozszerzona na inne kraje i to w większości europejskie.

EKG lub elektrokardiogram służy do pomiaru aktywności serca w celu wykrycia nieprawidłowych rytmów i diagnozy poważnych chorób serca.

Zegarek Apple Watch Serii 4 został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom wykonanie elektrokardiogramu za pomocą elektrod wbudowanych w szafirowe szkiełko Apple Watch i Cyfrową Koronę, aby mieć oko na zdrowie serca. Elektrody wykrywają impulsy elektryczne z serca i kierują dane do procesora S4 w urządzeniu, gdzie jest konwertowany na sygnał dla algorytmów Apple.

Jeśli serce bije w normalnym rytmie, Apple poinformuje, że wykryto standardowy rytm zatokowy. Jeśli jednak serce nie bije normalnie, aplikacja poinformuje użytkownika, że wykryto migotanie przedsionków.

Wraz z funkcją EKG, dzisiejsza aktualizacja watchOS 5.2 wprowadza obsługę drugiej generacji słuchawek AirPods, umożliwiając ich używanie z Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx