poniedziałek, 17 czerwca

Firma Apple udostępniła dziś dla publicznych beta testerów trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 11.4, dwa tygodnie po wypuszczeniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc po wydaniu iOS 11.3, głównej aktualizacji, która wprowadziła kilka nowych funkcji.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję beta iOS 11.4 z poziomu uaktualnień systemu po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

Aktualizacja do wersji iOS 11.4 wprowadza nową strukturę ClassKit dla instytucji edukacyjnych, która obsługuje nowe funkcje zapowiedziane na konferencji Apple w dniu 27 marca.

W przypadku standardowych użytkowników aktualizacja do systemu iOS 11.4 dodaje funkcje, które były pierwotnie obecne w wersji beta systemu iOS 11.3, ale zostały usunięte przed oficjalnym wydaniem. Obejmują one wsparcie Wiadomości w iCloud, stworzone do przechowywania iMessages w iCloud, a nie na samym urządzeniu, co pozwala na ulepszone możliwości synchronizacji. Obecnie przychodzące wiadomości iMessages są wysyłane na wszystkie urządzenia, na których jesteś zalogowany do swojego Apple ID, ale nie ma prawdziwej synchronizacji na różnych urządzeniach.

Wiadomości w iCloud umożliwiają pobranie wszystkich wiadomości iMessages na nowe urządzenie, a wiadomość usunięta na jednym urządzeniu usunie je na wszystkich urządzeniach. Starsze wiadomości i załączniki są również przechowywane w iCloud, a nie na urządzeniu, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń dyskową.

Aktualizacja oferuje także funkcje AirPlay 2, a Apple TV jest znów dostępny w aplikacji Dom. Dzięki AirPlay 2 ta sama zawartość audio może być odtwarzana w wielu pokojach na urządzeniach obsługujących AirPlay 2, takich jak HomePod. Mówiąc o HomePod, początkowo pojawiły się oznaki stereofonicznego dźwięku, długo oczekiwanej funkcji, ale dźwięk stereo nigdy nie działał w wersji beta i ostatecznie funkcja ta zniknęła z 2 wersji beta.

Dla iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus dostępna jest nowa tapeta (PRODUCT) RED, niedostępna w telefonie iPhone X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx