sobota, 13 lipca

Apple opublikował dziś trzecią publiczną wersję beta iOS 13 i iPadOS dla swojej publicznej grupy beta testerów, 10 dni po wypuszczeniu drugiej publicznej bety i dzień po czwartej beta dla deweloperów. Publiczna wersja beta daje programistom szansę przetestowania systemu iOS 13 przed jej oficjalną premierą na jesieni.

Testerzy wersji beta, którzy zapisali się do beta testów programu Apple, otrzymali aktualizację beta systemu iOS 13 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 13 to kolejna ważna aktualizacja systemu operacyjnego iOS, który działa na iPhonie i iPadzie, ale w tym roku iOS 13 i iPadOS czyli wersja iOS 13, która działa na iPadzie, są oddzielnymi plikami do pobrania, ponieważ zostały rozdzielone.

Dzisiejsza wersja beta wprowadza nowości takie jak:

Quick Actions – na ekranie głównym znajduje się odświeżone wersja Quick Action, które dodają nową opcję „Zmień ułożenie aplikacji”, która pozwala szybko przejść do trybu poruszania się umożliwiając przenoszenie aplikacji.

Rozmiar menu Quick Actions – menu pojawiające się podczas korzystania z Quick Action jest również mniejsze i ma mniej natrętne ikony, które również zostały przeniesione na prawą stronę interfejsu menu.

Ustawienia 3D Touch –  w sekcji Dostępność aplikacji Ustawienia znajdują się nowa opcja „3D & Haptic Touch”  (wcześniej była to tylko funkcja 3D Touch). Obok suwaka czułości 3D Touch znajduje się nowa sekcja „Czas dotknięcia”. Opcja „Czas dotknięcia” zmienia czas potrzebny na wyświetlenie podglądu treści, działań i menu kontekstowych.

Opcja udostępniania – wprowadzono pewne drobne zmiany w arkuszu udostępniania iOS 13, ulepszając kolory i dodając trochę przejrzystości.

Wiadomości głosowe – w przypadku korzystania z opcji Wiadomości do nagrywania wiadomości głosowej dostępna jest nowa ikona opcji. Teraz jest to raczej kształt fali niż ikona mikrofonu.

Widżety – podczas edycji widżetów w widoku Dzisiaj zobaczysz nowy przycisk edycji, który ma teraz kształt pigułki, a nie kołowy.

Jeśli wiecie o nowej funkcji w iOS 13 beta 4 którą pominęliśmy pamiętaj, aby poinformować nas o tym w komentarzach, a my zaktualizujemy ten artykuł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx