czwartek, 18 lipca

Firma Apple wydała dzisiaj szóstą publiczną wersję beta systemu iOS 11, zaledwie tydzień po wydaniu piątej wersji beta i ponad dwóch miesięcy po zaprezentowaniu nowej aktualizacji na konferencji Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać szóstą wersję iOS 11 z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil konfiguracji.

Aktualizacja nie wprowadza wielu widocznych nowości i skupia się raczej na poprawkach błędów. Z zauważonych zmian beta wprowadza nową ikonę Apple Music w Centrum sterowania, gdy muzyka nie jest odtwarzana.

Kolejną zmianą kosmetyczną jest pomarańczowe podświetlenie wskaźnika poziomu głośności podczas zbyt głośnego słuchania muzyki na słuchawkach.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy wygląd ekranu blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej, Notatki umożliwią przeszukiwanie pisma ręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka umożliwia udostępnianie playlist znajomym.

Nowa aplikacja Pliki poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS, a na iPadzie pojawił się nowy dok, przełącznik aplikacji i obsługa Drag and Drop co poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. App Store w iOS 11 został całkowicie przebudowany, zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca, iMessages można zapisać w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzie takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie nowych aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

iOS 11 ma oficjalnie zostać wypuszczony już we wrześniu zapewne zaraz po premierze nowych iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx