poniedziałek, 22 lipca

Firma Apple udostępniła już siódme wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 dla publicznych beta testerów. Pojawiają się zalewie trzy dnia po wypuszczeniu szóstych wersji beta obu systemów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację beta z poziomu uaktualnień swoich urządzeń iOS a na komputerach Mac z poziomu aktualizacji w Mac App Store. Do pobrania tych wersji trzeba mieć zainstalowany odpowiedni certyfikat związany z beta testami.

Jako jedna z główniejszych aktualizacji, iOS 10.3 wprowadza nową opcję „Znajdź moje AirPods”, aby pomóc użytkownikom zlokalizować zgubione bezprzewodowe słuchawki AirPods. Umieszczone w aplikacji „Find My Friends” Find My AirPods śledzi ostatnią znaną lokalizację, w której AirPods były podłączone do urządzenia iOS poprzez Bluetooth, a to pozwala aby AirPodsy emitowały dźwięk mający ułatwić ich znalezienie.

Wraz z Find My AirPods, aktualizacja zawiera także zmianę na nowy system plików Apple File System (APFS). Po raz pierwszy wprowadzone w 2016 roku, APFS jest zoptymalizowany dla pamięci Flash/SSD i zawiera silniejsze szyfrowanie i inne ważne funkcje.

Apple planuje również wprowadzenie pewnych zmian w App Store wraz z iOS 10.3, pozwalając po raz pierwszy programistom na odpowiadanie na opinie klientów. Użytkownicy iOS są również w stanie oznaczyć opinie w App Store jako „pomocną” lub „nie pomocną”, co powinno pomóc wypłynąć bardziej istotnym aplikacjom.

MacOS Sierra w wersji 10.12.4 przynosi tryb Night Shift znany z urządzeń iOS do komputera Mac. Po raz pierwszy wprowadzony wraz z iOS 9.3, Night Shift ma na celu stopniowe przesunięcie kolorów ekranu urządzenia z niebieskiego na żółty, zmniejszając ekspozycję światła niebieskiego. Mówi się, że niebieskie światło zakłóca rytm dobowy i uważa się, że może niekorzystnie wpływać na sen zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx