niedziela, 23 czerwca

Apple udostępnił dziś trzecią wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 13.3.1 i iPadOS 13.3.1 dla deweloperów i publicznych testerów beta, tydzień po wprowadzeniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc po wydaniu iOS 13.3 z limitami komunikacji dla czasu przed ekranem.

iOS i iPadOS 13.3.1 można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil publicznego testera.

iOS 13.3.1 zawiera przełącznik „Sieć i połączenia bezprzewodowe”, który wyłącza układ ultraszerokopasmowy U1 w najnowszych iPhone’ach. Funkcja znajdująca się w sekcji Prywatność> Usługi lokalizacji w aplikacji Ustawienia wyłącza lokalizację Bluetooth, Wi-Fi.

Apple dodał tę opcję wyłączania tej lokalizacji po odkryciu, że iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max nadal śledzą lokalizację użytkownika, nawet gdy opcje usług lokalizacyjnych są wyłączone. Wynika to z faktu, że istnieją międzynarodowe wymogi prawne, które nakazują wyłączenie układu U1 w niektórych lokalizacjach.

Nowy przełącznik zapewnia, że ​​śledzenie lokalizacji jest wyłączone dla układu U1 przez cały czas. Firma Apple dodała także nowy przycisk „Odtwórz ponownie” podczas odtwarzania treści, które już obejrzało się w aplikacji TV.

Wraz z tymi funkcjami aktualizacja iOS 13.3.1 prawdopodobnie zawiera również poprawki błędów, których nie można rozwiązać w aktualizacji iOS 13.3. W szczególności może rozwiązać niektóre problemy z limitami komunikacji, naprawiając obejście w aplikacji Kontakty, które pozwala dzieciom wysyłać SMS-y do osób, które skontaktowały się z nimi z nieznanego numeru.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx