sobota, 23 września

Apple udostępnił wczoraj późnym wieczorem swoim publicznym beta testerom szóstą wersję iOS 13 i iPadOS, tydzień po wydaniu piątej wersji beta i dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy, którzy mają na swoim urządzeniu zainstalowany profil bety iOS 13 lub iPadOS mogą pobrać aktualizację wersji beta bezprzewodowo z poziomu uaktualnień swojego urządzenia.

Apple w tym roku podzielił iOS 13 i iPadOS na osobne aktualizacje, jedną zaprojektowaną na iPhone’a, a drugą na iPada. iPadOS jest identyczny z iOS 13 prawie pod każdym względem, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe funkcje wielozadaniowości. W przeważającej jednak części oba systemy operacyjne mają te same funkcje.

iOS 13 to ogromna aktualizacja z długą listą nowych funkcji. Być może najbardziej zauważalną zmianą widoczną na zewnątrz jest ogólnosystemowy tryb ciemny, który zmienia cały wygląd systemu operacyjnego z jasnego na ciemny, zaciemniając wszystko, od elementów systemu po aplikacje.

A co nowego pojawiło się w dzisiejszej wersji? Poniżej zauważone zmiany.

Foldery – tła folderów są ponownie szare, a zmiany wprowadzone w poprzedniej wersji beta zostały cofnięte

Tryb ciemny – Poprawiono treść widgetu w Centrum Sterowania trybu ciemnego. Zamiast samego stwierdzenia „Jasny” lub „Ciemny” jest teraz informacja „Tryb Jasny” lub „Tryb Ciemny”.

Usuwanie załączników w wiadomościach – można ponownie usunąć zdjęcia i inne załączniki z wiadomości. W rozmowie dotknij „i” i naciśnij długo zdjęcie, link lub dokument, aby wyświetlić menu, aby je usunąć.

Zablokowani nadawcy w Mail – istnieją nowe opcje określania, co zrobić z wiadomościami od zablokowanych nadawców. Możesz przenieść je do kosza lub oznaczyć jako zablokowane i pozostawić je w skrzynce odbiorczej (opcja domyślna)

Wycisz nieznanych dzwoniących – podczas włączenia wyciszania od nieznanych dzwoniących w aplikacji Telefon pojawi się nowy tekst informujący, że połączenia przychodzące będą nadal dzwonić od osób z twoich kontaktów, ostatnich połączeń wychodzących i Sugestii Siri.

Widok wszystkich zdjęć – podczas przeglądania „Wszystkie zdjęcia” na głównej karcie Zdjęcia w iOS 13, zdjęcia są wyświetlane w siatce po trzy zamiast mniejszych miniatur, które były wcześniej dostępne domyślnie

Lokalizator – Powiadomienie, kiedy znaleziono, działa teraz w aplikacji Lokalizator w tej wersji beta. Dostępna jest również nowa opcja „Pomóż przyjacielowi” na karcie Ja, która otwiera stronę iCloud.com, dzięki czemu inna osoba może za pomocą naszego urządzenia zlokalizować swoje zagubione urządzenie.

Nie przeszkadzać – tryb „Nie przeszkadzać” jest teraz poprawnie synchronizowany między iPhone’em a Apple Watch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx