czwartek, 22 lutego

Firma Apple udostępniła dziś szóstą wersję beta iOS 12.2 dla deweloperów i publicznych beta testerów, tydzień po wprowadzeniu piątej wersji beta systemu iOS 12.2 i dwa miesiące po wydaniu systemu iOS 12.1.4.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję beta systemu iOS 12.2 bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

W systemie iOS 12.2 zostanie uruchomiona nowa usługa subskrypcji w ramach Apple News, którą Apple planuje zaprezentować podczas nadchodzącej konferencji 25 marca. Apple planuje oferować nieograniczony dostęp do czasopism i płatnych serwisów informacyjnych za jednorazową opłatą miesięczną, z całą zawartością dostępną za pośrednictwem aplikacji News.

iOS 12.2 po raz pierwszy rozszerza Apple News na Kanadę, a kanadyjscy użytkownicy iPhone’a i iPada mogą czytać wiadomości w języku angielskim, francuskim lub obu. Apple twierdzi, że w czasie testów beta zawartość będzie bardziej ograniczona do oficjalnego wydania.

W wersji beta iOS 12.2 pojawiły się nowe Animoji, w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime. Oprogramowanie wprowadza wstępne wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach zewnętrznych producentów z nową opcją ograniczenia dostępu do telewizora, dołączając do opcji dostępu do głośników w aplikacji Home. W Centrum Sterowania mamy też przeprojektowany pilot telewizyjny, a po połączeniu z tvOS 12.2, możesz poprosić Siri o odtwarzanie określonych programów telewizyjnych, filmów i muzyki na urządzeniach HomeKit, takich jak Apple TV.

Apple w iOS 12.2 ulepsza prywatność Safari dzięki nowemu przełącznikowi „Dostęp do ruchu i orientacji” znajdującemu się w Ustawieniach Safari, które domyślnie jest wyłączone. Ustawienie to musi być włączone, aby umożliwić witrynom wyświetlanie zawartości opartej na danych o ruchu z akcelerometru i żyroskopu w iPhonie i iPadzie.

iOS 12.2 potwierdza również, że Apple planuje wydanie drugiej generacji słuchawek AirPods z obsługą “Hey Siri”, dzięki ukrytemu ekranowi ustawień “Hey Siri” w wersji beta. Włączenie opcji konfiguracji AirPods w wersji beta oznacza, że Apple być może planuje wydanie nowych AirPods po wypuszczeniu iOS 12.2.

Apple planuje wprowadzenie usługi Apple News na imprezie, która odbędzie się 25 marca. Prawdopodobnie firma planuje wkrótce potem wypuścić oficjalnie iOS 12.2, aby zapewnić użytkownikom systemu iOS dostęp do nowych opcji subskrypcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx