poniedziałek, 24 czerwca

Apple udostępnił publicznym testerom czwartą wersję beta nadchodzącej aktualizacji dla iOS 12.1, tydzień po wypuszczeniu trzeciej wersji beta i miesiąc po wydaniu iOS 12, nowej wersji oprogramowania iOS.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 12.1 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil konfiguracji.

iOS 12.1 zawiera kilka nowych funkcji, które Apple obiecał wprowadzić dla iPhone’a XS i XS Max. Beta wprowadza obsługę eSIM, która jest cyfrową kartą SIM umożliwiającą aktywację planu komórkowego od operatora bez potrzeby korzystania z fizycznej karty SIM. Operatorzy będą musieli wdrożyć obsługę eSIM, co prawdopodobnie nastąpi po uruchomieniu iOS 12.1. W Polsce taką usługę obiecał wprowadzić Orange do końca tego roku.

Aktualizacja iOS 12.1 wprowadza nową funkcję kontroli głębi w czasie rzeczywistym, która pozwala dostosować głębię ostrości zdjęć w trybie portretu przed ich zrobieniem. W tej chwili w systemie iOS 12 funkcja kontrola głębi jest dostępna tylko w przypadku edycji po zrobieniu zdjęcia.

Oprócz tej funkcji dla iPhone’a XS i XS Max, iOS 12.1 ponownie wprowadza funkcję Grupowego FaceTime, który został usunięty z iOS 12 podczas okresu testowania wersji beta. Grupowy FaceTime był obecny w wielu wczesnych wersjach beta, ale został ostatecznie usunięty, ponieważ Apple potrzebował więcej czasu, aby go przetestować.

Grupowy FaceTime ma na celu umożliwienie użytkownikom iPhone’a i Mac’a prowadzenia rozmów wideo i audio z maksymalnie 32 uczestnikami naraz, z nowymi funkcjami efektów kamery.

Aktualizacja dodaje także ponad 70 nowych emotikonów do iPhone’ów i iPadów, z opcjami obejmującymi czerwone włosy, siwe włosy, kręcone włosy, twarz z sercem, mango, kangura, pawia, homara, ciastko i mnóstwo innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx