piątek, 30 września

Apple udostępnił dziś czwartą publiczną wersję beta iOS 13 i iPadOS dla swojej publicznej grupy testerów beta, dwa tygodnie po wypuszczeniu trzeciej publicznej wersji beta i dzień po udostępnieniu piątej wersji beta dla  deweloperów.

Testerzy, którzy zapisali się do testów beta programu Apple, otrzymali aktualizację beta iOS 13 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 13 to kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego iOS, który działa na iPhonie i iPadzie, ale w tym roku iOS 13 i iPadOS, czyli wersja iOS 13 działająca na iPadzie, są oddzielnymi plikami do pobrania, ponieważ zostały rozdzielone.

W czwartej wersji beta zmiany i aktualizacje stają się coraz mniejsze niż zmiany wprowadzane we wcześniejszych wersjach beta, ale wersja beta 4 wciąż ma kilka znaczących dodatków i funkcji, które warto podkreślić.

Ekran główny w iPadzie – w iPadOS dostępna jest nowa funkcja w menu Ustawienia, która umożliwia dostosowanie ekranu głównego. Można ustawić siatkę aplikacji 4×5 lub 6×5, co daje większe lub mniejsze ikony. Ustawienie „Więcej” wyświetla do 30 mniejszych ikon aplikacji, a ustawienie „Większy” wyświetla do 20 większych ikon aplikacji.

menu udostępniania – menu udostępniania w iPadOS i iOS 13 zostało zaktualizowane o sekcje. Podzielono je na ulubione skróty, aplikację w którą obsługujemy udostępnianie i „Inne czynności”. Każda sekcja jest zgrupowana, co ułatwia poruszanie się po różnych opcjach arkusza udostępniania.

Tła aplikacji Dom – dodano nowe tła, których można używać w aplikacji Dom na urządzeniach z systemem iOS.

Aplikacja Skróty – sekcja Automatyzacje została tymczasowo usunięta z aplikacji Skróty. Zostanie ona ponownie dodany w późniejszej wersji beta.

Tryb Jasny/Ciemy – po zainstalowaniu tej wersji, Apple poprosi o włączenie trybu Jasnego lub Ciemnego. Jest to przypuszczalnie coś, co nowi użytkownicy zobaczą podczas instalacji systemu iOS 13 po raz pierwszy po uruchomieniu. Istnieje również płynniejsza, bardziej opływowa animacja podczas przełączania między trybem Jasnym i Ciemnym w aplikacji Ustawienia.

Otwórz zakładkę – powróciła opcja 3D Touch „Otwórz kartę”, gdy mocniej dotkniemy łącza w Safari.

Głośność – można teraz dokładniej dostosować głośność iPhone’a i iPada po aktualizacji do beta 4. Istnieją teraz 34 poziomy głośności, pozwalające na delikatniejszą regulację dźwięku. Suwak głośności oferuje również dotykowe sprzężenie zwrotne podczas maksymalizacji lub minimalizacji głośności i jest cieńszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx