poniedziałek, 24 czerwca

Apple udostępnił dziś drugą publiczną wersję beta systemu iOS 13 i iPadOS swojej publicznej grupie testerów beta, dwa tygodnie po wypuszczeniu pierwszej publicznej bety. Publiczna wersja beta daje osobom nie będącym deweloperami szansę przetestowania systemu iOS 13 i zgłaszania zauważonych błędów przed nadchodzącą premierą na jesieni.

Testerzy wersji beta, którzy zapisali się do beta testów programu Apple, otrzymali aktualizację beta systemu iOS 13 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 13 to kolejna poważna aktualizacja systemu operacyjnego iOS, który działa na iPhonie i iPadzie, ale w tym roku iOS 13 i iPadOS, wersja iOS 13, która działa na iPadzie, są oddzielnymi plikami do pobrania, ponieważ zostały podzielone.

iPadOS jest niemal identyczny z iOS 13, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe możliwości wielozadaniowości. W większości funkcji te dwa systemy operacyjne są takie same.

iOS 13 wprowadza długą listę nowych funkcji. Tryb ciemny zmienia cały wygląd systemu operacyjnego z jasnego na ciemny, podczas gdy przeprojektowana aplikacja Zdjęcia ułatwia przeżywanie wspomnień dzięki nowym opcjom wyświetlania Dni, Miesięcy i Lat.

Nowy interfejs edycji zdjęć ułatwia edycję zdjęć łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.Po raz pierwszy można edytować wideo bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia, a na najnowszych iPhone’ach dostępny jest nowy efekt High-Key Mono i możliwość regulacji intensywności efektów Trybu Portretowego.

Zmieniono wygląd wskaźnika zmiany głośności, wprowadzono nową aplikację Lokalizator, która łączy Find My iPhone i Find My Friends i pozwala śledzić urządzenia nawet bez połączenia LTE lub WiFi. Funkcja logowania za pomocą Apple (jeszcze nie aktywna) zapewnia wygodny i bezpieczny sposób logowania się do aplikacji i stron internetowych, stanowiąc alternatywę dla opcji logowania na Facebooku i Google.

System iOS 13 wprowadza mnóstwo nowych funkcji i zmian, a zdecydowanie więcej o tych nowościach możecie poczytać tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx