sobota, 13 kwietnia

Apple udostępnił dziś czwarte wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 13.3 i iPadOS 13.3 dla deweloperów i publicznych beta testerów, dwa tygodnie po wypuszczeniu trzeciej bety i ponad miesiąc po wydaniu iOS 13.2 i iPadOS 13.2 z nowymi emoji, kontrolą prywatności Siri, Deep Fusion dla iPhone’a 11 i więcej.

iOS i iPadOS 13.3 w wersji beta można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil testera beta.

iOS 13.3 wprowadza Limity komunikacji dla czasu przed ekranem, funkcję, którą Apple obiecał dodać w aktualizacji iOS 13. Limity komunikacyjne pozwalają rodzicom kontrolować, z kim ich dzieci mogą się kontaktować. Limity komunikacji obejmują FaceTime, telefon i wiadomości, a także kontakty iCloud. Połączenia z numerami alarmowymi są zawsze dozwolone i wyłączają limity komunikacji na 24 godziny po ich umieszczeniu.

Aktualizacja obsługuje obsługę kluczy bezpieczeństwa zgodnych z NFC, USB i Lightning FIDO2 w Safari. Oznacza to, że fizyczne klucze bezpieczeństwa takie jak YubiKey wyposażone w Lightning, mogą być używane do bezpieczniejszego uwierzytelniania dwuskładnikowego zamiast opcji uwierzytelniania dwuskładnikowego opartego na oprogramowaniu.

W sekcji Klawiatury aplikacji Ustawienia znajduje się nowy przełącznik, który zapobiega wyświetlaniu naklejek Animoji i Memoji jako opcji na klawiaturze Emoji, a podczas edycji wideo istnieje możliwość zapisania edytowanej wersji jako nowy film zamiast nadpisywania oryginału.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx