piątek, 19 lipca

Apple wydał właśnie watchOS 5.3, siódmą aktualizację systemu operacyjnego watchOS 5, który działa na nowych modelach Apple Watch. watchOS 5.3 pojawia się ponad miesiąc po wypuszczeniu watchOS 5.2.1, drobnej aktualizacji, która rozszerzyła dostępność EKG.

WatchOS 5.3 można pobrać za darmo z dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’ie, przechodząc do zakładki Ogólne -> Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

Podczas okresu testów beta nie znaleziono żadnych nowych funkcji w watchOS 5.3, ale zgodnie z informacjami o wydaniu Apple iOS 12.4 nowa aktualizacja wraz z iOS 12.4 naprawia poważny błąd w aplikacji Walkie-Talkie, który pozwalał na jej użycie do szpiegowania ludzi i tym samym przywraca działanie aplikacji do pełnej funkcjonalności po okresie wyłączenia.

Aktualizacja watchOS 5.3 zapewnia także obsługę EKG i powiadomień o nieregularnym rytmie serca dla właścicieli Apple Watch Series 4 w Kanadzie i Singapurze. Wprowadzenie funkcji EKG w Kanadzie następuje kilka miesięcy po tym, jak Apple potwierdził, że pracuje nad wprowadzeniem funkcji EKG do Apple Watch w Kanadzie „tak szybko, jak to możliwe”.

Funkcja EKG jest teraz dostępna w ponad 25 krajach, po wdrożeniu jej w wielu krajach europejskich na początku tego roku w tym w Polsce. Listę krajów, w których dostępna jest funkcja EKG, można znaleźć na stronie Apple poświęconej funkcjom dostępnym w Apple Watch.

watchOS 5.3 może być jedną z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego watchOS 5, ponieważ Apple przenosi swoją uwagę na watchOS 6, który jest obecnie testowany w wersji beta przed zaplanowaną jesienną premierą.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx