piątek, 3 lutego

Apple TV Remote

Firma Apple wydała dziś nową aplikację dla iPhone’a o nazwie „Apple TV Remote”, która jest wykorzystywana do sterowania czwartą generacją Apple TV oraz starszymi modelami Apple TV. Ogłoszona podczas WWDC, nowa aplikacja Remote jest dostępna dla programistów od czerwca i została dziś ostatecznie przekazana publicznie.

Nowa aplikacja Apple TV Remote, która łączy się z urządzeniem Apple TV za pomocą Bluetooth, naśladuje w obsłudze dość dokładnie fizycznego pilota Siri dodawanego do czwartej generacji Apple TV. Jej wygląd również był inspirowany tradycyjnym pilotem, a sama funkcjonalność jest znacznie poprawiona w stosunku do poprzedniej wersji tej aplikacji.

Kiedy odtwarzana jest treść taka jak filmy czy muzyka, aplikacja pokazuje na ekranie pełny widok „Now Playing” dla celów kontrolnych, wraz z dedykowanym przyciskiem menu i przyciskiem Siri. Podobnie jak w przypadku fizycznego pilota Apple TV, nawigacja po aplikacji iOS odbywa się za pomocą gestów dotykowych.

Wprowadzanie tekstów, takich jak hasła czy nazwy użytkownika, jest o wiele łatwiejsze z aplikacją iOS ponieważ każde pole tekstowe automatycznie wywołuje klawiaturę. Obsługiwane są pełne polecenia głosowe Siri takie jak dyktowanie. Ponieważ sam iPhone zawiera ten sam żyroskop i akcelerometr co fizyczny pilot, telefon może być używany jako dedykowany kontroler gier do grania na Apple TV.

Aplikacja Apple TV Remote wymaga iOS 9.3.2 lub nowszego i działa z obecną wersją tvOS 9.2.2. Może być również używana do sterowania modelami Apple TV 2 i Apple TV 3. Aplikację można pobrać z App Store za darmo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx