wtorek, 25 czerwca

Apple udostępnił dziś pierwsze publiczne wersje beta systemu iOS 15 i iPadOS 15 umożliwiając osobom niebędącym deweloperami pobieranie i testowanie nowych wersji systemu przed ich jesienną premierą.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS 15 i iPadOS 15 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta. Publiczna wersja beta została od razu nazwana jako druga, aby zachować spójność z liczbowym oznaczeniem wersji udostępnianych deweloperom.

iOS 15 dodaje nowe funkcje FaceTime, narzędzia do ograniczania rozpraszania uwagi, zaktualizowane powiadomienia i ulepszenia prywatności. ‌FaceTime‌ obsługuje funkcję SharePlay do wspólnego oglądania telewizji, słuchania muzyki lub udostępniania ekranu znajomym, podczas gdy funkcja Udostępnione Tobie śledzi utwory, łącza do witryn internetowych, zdjęcia i nie tylko, które wysyłają Wam znajomi.

Tryb skupienia został zaprojektowany tak, aby pomóc Wam w wykonywaniu zadań, odcinając od  powiadomień, których nie chcecie, gdy jesteście zajęci, a nowa funkcja podsumowania powiadomień zapobiega zasypywaniu nieistotnymi powiadomieniami przez cały dzień.

Safari ma przeprojektowany wygląd z kompaktowym paskiem kart, który znajduje się u dołu ekranu, oraz grupami kart, które pozwalają użytkownikom zapisywać otwarte karty na później. Mapy mają nowy pomniejszony widok kuli ziemskiej i nowy widok 3D w wybranych miastach, a także więcej szczegółów dróg i funkcję wyznaczania kierunku marszu opartą na AR.

Aplikacja Wallet w iOS 15 będzie obsługiwać cyfrowe klucze, a Zdjęcia zyskają aktualizacje Wspomnienia i nową funkcję Live Text, która wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na zdjęciach, dzięki czemu można go przeszukiwać i kopiować. Spotlight jest lepszy niż kiedykolwiek, a przetwarzanie żądań Siri odbywa się teraz bezpośrednio na urządzeniu.

Ochrona prywatności w aplikacji Mail ukrywa Wasz adres IP, tak aby nadawcy wiadomości nie mogli kojarzyć go z Waszą aktywnością online ani ustalać Waszej lokalizacji. Uniemożliwia także nadawcom sprawdzanie, kiedy – i czy w ogóle – otwierasz ich maile.

Publicznym beta terem może być każdy jednak należy pamiętać, że program nie służy do zabawy czy pochwalenia się przed znajomymi, że my już mamy nowszy system. Zadaniem testera jest raportowanie błędów w specjalnie dodawanej aplikacji. Należy też mieć świadomość, że jest to wciąż wersja beta i to na wczesnym etapie rozwoju więc przed zainstalowaniem jej zastanówcie się poważnie, czy na pewno chcecie to zrobić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx