czwartek, 25 lipca

ios-10-2-beta-1

Firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 10.2 dla publicznych beta testerów, zaledwie tydzień po zwolnieniu pierwszej większej aktualizacji iOS 10.1 i jeden dzień po wypuszczeniu iOS 10.2 beta dla deweloperów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na swoim urządzeniu z iOS.

Ci, którzy chcą być częścią programu testów beta firmy Apple mogą zapisać się do udziału za pośrednictwem strony internetowej testów beta, która daje użytkownikom dostęp do testowych wersji zarówno iOS jak i macOS Sierra. Bety nie są stabilne i zawierają wiele błędów, więc nie powinny być instalowane na urządzeniu podstawowym.

A co znajdziemy w najnowszej wersji beta:

Emotikony – do iOS 10.2 dodano Unicode 9 wprowadzający nowe emotikony. Niektóre z nowych emotikonów obejmują twarz klauna, autoportrety, twarz lisa, sowa, rekin, motyl, awokado, naleśniki, rogaliki i więcej. Istnieje ponad sto nowych emotikonów, w tym kilka zawodów dostępnych dla obu płci męskiej i żeńskiej jak strażak, mechanik, prawnik, lekarz, naukowiec, i wiele innych. Wiele istniejących emoji także zostało przeprojektowanych.

ios102emoji

Tapety – dodano nowe tapety, które wykorzystują te same grafiki, które zostały pokazane w materiałach marketingowych iPhone’a 7.

ios102wallpaper-800x709

Efekty ekranu – dostępny jest nowy efekt ekranowy „Celebrate”, dostępny dla wiadomości.

celebratescreeneffect-800x709

Ustawienia aparatu – jest nowa opcja zapisywania ostatnich ustawień aparatu. Pozwoli to zachować ostatni tryb aparatu, filtr zdjęć lub ustawienia Live Photo. „Zachowaj ustawienia” jest dostępna w aplikacji Ustawienia w sekcji „Zdjęcia i aparat”

preservesettings-800x707

Widget Filmy – pojawił się nowy widżet dostępny dla aplikacji Filmy, dostępny w panelu widgetów przesuwając w prawo na ekranie głównym telefonu iPhone lub iPad. Widget ten wyświetla filmy i programy telewizyjne w aplikacji Filmy i spowoduje automatyczne odtwarzanie treści.

videowidgetsios102

Numery alarmowe – jest to nowa funkcja, która automatycznie powiadamia kontakty alarmowe podczas korzystania z funkcji alarmowy SOS na iPhone’ie lub Apple Watch. Powiadomienie podręczne pojawia się po otwarciu aplikacji Zdrowie po zainstalowaniu iOS 10.2.

Apple Music – nowa opcja sortowania listy odtwarzania w Apple Music ze względu na rodzaj muzyki, tytuł i ostatnio dodane. Są też nowe opcje sortowania utworów i albumów według tytułu lub wykonawcy.

Jeśli dostrzeżemy coś więcej to dodamy do tego wpisu.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx