niedziela, 21 lipca

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą firma Apple opublikowała pierwszą publiczną wersję beta iOS 11 dla swojej grupy publicznych testerów beta, umożliwiając osobom nie będącym deweloperami pobranie i testowanie aktualizacji przed jej oficjalnym wydaniem na jesieni. Deweloperzy mieli dostęp do testowej wersji beta iOS 11 od 5 czerwca, a pierwsza publiczna beta odpowiada drugiej wersji dla deweloperów.

Testerzy beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, otrzymali aktualizację iOS 11 beta po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z iOS.

Ci, którzy chcą wziąć udział w programie testów beta, mogą zarejestrować się na stronie testowej beta firmy Apple, która daje użytkownikom dostęp do testowych wersji iOS, macOS i tvOS. Przed zainstalowaniem wersji beta upewnijcie się, że posiadacie pełną szyfrowaną kopię zapasową systemu w iTunes i raczej nie instalujcie jej na swoim głównym urządzeniu, ponieważ oprogramowanie beta nie jest stabilne i może zawierać wiele błędów.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy ekran blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej. Notatki umożliwiają wyszukiwanie pisma odręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka pozwala teraz udostępniać playlisty znajomym.

Nowa aplikacja „Pliki” poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS. Dla iPada utworzono nowy Dock, przełącznik aplikacji i obsługę przeciągania i upuszczania, co znacznie poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. Przebudowano również App Store, a zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca. Wiadomości iMessages mogą być przechowywane w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzia, takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx