środa, 29 czerwca

Po zainstalowaniu iOS 11 na iPadzie niewątpliwie zauważycie, że niektóre rzeczy są inne. Na początku na pewno dostrzeżecie nowy dock z aplikacjami. Ponadto wielozadaniowość została całkowicie przeprojektowana. Oto kilka wskazówek dotyczących nawigowania w uaktualnionym iPadzie.

Wyświetlanie docka z aplikacjami

Dock z aplikacjami może przechowywać wiele aplikacji. Przeciągnij jedną z aplikacji i umieść ją tam. Jaki jest tego plus? Otóż dock jest zawsze łatwo dostępny. Niezależnie od aplikacji, w której się znajdujesz, dock można wysunąć przesuwając palcem od dołu ekranu.

Tryb wielozadaniowy

Jeśli nadal będziesz przesuwać w górę po pojawieniu się docka, ukaże się nowy interfejs wielozadaniowości i centrum sterowania.

Dodawanie kolejnej aplikacji z docka

Będąc w dowolnej aplikacji przesuńcie palcem od dołu ekranu, aby wyświetlić dock z aplikacjami. Naciśnijcie i przytrzymajcie ikonę aplikacji i przeciągnijcie ją. W ten sposób uruchamiacie to, co Apple nazywa trybem Slide Over.

W trybie Slide Over wszystkie aplikacje dostępne na ekranie są użyteczne. W pewnych sytuacjach można jednocześnie używać do czterech różnych aplikacji.

Dodawanie nowej aplikacji z ekranu głównego

Jeśli aplikacja, którą chcesz dodać i wyświetlić w sekcji Slide Over, nie znajduje się w docku z aplikacjami również można ją dodać. Naciśnij przycisk Home i znajdź ikonę aplikacji na ekranie głównym. Przyciśnij dłużej ikonę aplikacji, aż zacznie się poruszać (nie drżeć), a następnie stuknij ikonę innej aplikacji, aby ją uruchomić.

Aplikacja pływająca przełączy się w tryb Slide Over w celu użycia.

Ukrywanie panelu Slide Over

Korzystając z aplikacji w trybie Slide Over, możesz ją przenieść na dowolną część ekranu, przeciągając ją za pomocą ikony uchwytu u góry panelu.

Aby ukryć panel, musisz go przenieść na prawą stronę ekranu, a następnie przesunąć za ekran. Aplikacja pozostanie dostępna po przesunięciu w lewo od prawej krawędzi ekranu.

Uruchamianie dzielonego ekranu

Jeśli chcesz używać obu aplikacji jednocześnie, bez drugiej aplikacji zakrywającej dowolne informacje, możesz włączyć tryb dzielonego ekranu dotykając ikony uchwytu i przesuwając w dół.

Wymuszanie zamknięcia aplikacji

Przesuń palcem z dołu ekranu, aż pojawi się widok wielozadaniowości. Przyciśnij dłużej na miniaturkę sąsiadujących aplikacji aż pojawi się znajomy znak „X” w narożniku. Dotknięcie „iksa” zamyka poszczególne aplikacje. Niestety nie wydaje się, że istnieje metoda zamykania wielu aplikacji jednocześnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx