piątek, 19 lipca

Firma Apple opublikowała dziś macOS Sierra 10.12.4, czwartą aktualizację systemu operacyjnego macOS Sierra, który pojawił się 20 września. MacOS Sierra 10.12.4 testowany był od 24 stycznia, a firma Apple wydała osiem wersji beta przed oficjalnym wydaniem.

MacOS Sierra 10.12.4 to bezpłatna aktualizacja dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają system macOS Sierra. Aktualizację można pobrać korzystając z funkcji aktualizacji oprogramowania w Mac App Store.

MacOS Sierra 10.12.4 wprowadza po raz pierwszy tryb Night Shift na Maca. Night Shift, wprowadzony po raz pierwszy na urządzeniach z iOS w systemie iOS 9.3, ma na celu stopniowe zmienianie wyświetlacza urządzenia z niebieskiego na subtelny żółty, co zmniejsza ekspozycję na światło niebieskie. Uważa się, że niebieskie światło przerywa rytm okołodobowy, zakłócając wzorce snu.

Night Shift jest aktywowany przez sekcję Monitory w oknie Preferencje systemowe, gdzie dostępne jest domyślne ustawienie włączania przy zachodzie słońca i wyłączania się przy wschodzie słońca. Można również ustawić włączanie i wyłączanie w określonych godzinach. Night Shift może być również włączany ręcznie za pomocą Centrum powiadomień lub Siri.

Aktualizacja w wersji 10.12.4 skupia się przede wszystkim na zmianie trybu nocnego, ale aktualizacja rozwiązuje również kilka problemów z renderowaniem i adnotacjami w dokumentach PDF w programie Podgląd, poprawiono widoczność wiersza tematu w widoku konwersacji w programie Mail oraz nowe opcje iCloud Analytics.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx