środa, 29 czerwca

Firma Apple wydała właśnie najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego dla komputerów Mac, MacOS High Sierra. MacOS High Sierra jest bezpłatną aktualizację dostępną dla każdego użytkownika z kompatybilnym komputerem Mac.

macOS High Sierra można pobrać bezpośrednio z Mac App Store lub za pośrednictwem funkcji Uaktualnienia w Mac App Store. macOS High Sierra jest kompatybilny z wszystkimi komputerami Mac obsługującymi Sierra, z pełną listą poniżej:

2009 i późniejsze
– iMac (koniec 2009)
– MacBook (koniec 2009)

2010 i późniejsze
– MacBook Air (koniec 2010)
– MacBook Pro (połowa 2010)
– Mac mini (połowa 2010)
– Mac Pro (połowa 2010)

macOS High Sierra został zaprojektowany w celu poprawy poprzedniego systemu operacyjnego macOS Sierra z kilkoma większymi ulepszeniami i minimalnymi zmianami wizualnymi.

Główną zmianą jest nowy system plików Apple File System (APFS), przeznaczonych dla napędów flash, które jest nowym ustawieniem domyślnym tych napędów w systemie MacOS High Sierra. APFS jest bezpieczny i zoptymalizowany pod kątem nowoczesnych systemów pamięci masowej. Posiada naturalne szyfrowanie, bezpieczne zapisywanie dokumentów, stabilne migawki i zabezpieczenie przed awariami systemu, a także poprawia jego wydajność.

APFS jest dostępny dla wszystkich komputerów Mac z pamięcią flash, ale nie jest dostępny dla napędów Fusion lub standardowych dysków twardych.

macOS High Sierra wprowadza wsparcie dla High Efficiency Video Encoding (HEVC) dla lepszej kompresji bez utraty jakości i HEIF dla mniejszych zdjęć.

W macOS High Sierra znajdziemy również Metal 2, nowy interfejs graficzny API firmy Apple, oferujący szereg ulepszeń w grach, aplikacjach i ogólnych animacjach na komputerze Mac. Metal 2 po raz pierwszy przynosi wsparcie uczenia się maszyn, zewnętrznych GPU i tworzenia treści VR.

Wraz z niewidocznymi aktualizacjami kilka aplikacji zostało zaktualizowanych o nowe funkcje. Zdjęcia mają nowy wygląd i nowe narzędzia do edycji krzywych, wybory koloru i Live Photo. Rozszerzono również funkcję Wspomnienia w Zdjęciach.

Safari blokuje teraz automatyczne odtwarzanie filmów wideo i obejmuje inteligentne zapobieganie śledzenia w celu ochrony prywatności. Poprawiono wyszukiwarkę poczty, która jest znacznie lepsza. Magazyn poczty został zoptymalizowany, aby zajmować o 35 procent mniej miejsca.

Podobnie jak w przypadku iOS, Siri ma znacznie bardziej naturalny głos ze zmianami w ekspresji i intonacji, a Siri coraz bardziej inteligentnie łączy się z urządzeniami. W systemie istnieją również poprawki do FaceTime (można robić zdjęcia Live Photo), Notatek (tabele i przypinanie) oraz Spotlight (lepsze wyszukiwanie), a także wiele innych drobnych zmian i poprawek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx