środa, 24 lipca

Apple udostępnił dziś iOS 11.4.1, piętnastą aktualizację systemu operacyjnego iOS 11, która została wprowadzona po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku. IOS 11.4.1 jest dostępny ponad miesiąc po wydaniu iOS 11.4, ważnej aktualizacji, która wprowadziła obsługę Wiadomości w iCloud i AirPlay 2.

System iOS 11.4.1 jest dostępny na wszystkich uprawnionych urządzeniach w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Kwalifikujące się urządzenia to iPhone 5s i nowszy, iPad mini 2 i nowszy, iPad Air i nowszy oraz iPod touch 6 generacji.

iOS 11.4.1 to niewielka aktualizacja, która została wprowadzona w celu usunięcia błędów, które zostały wykryte od czasu uruchomienia systemu iOS 11.4 bez nowych funkcji. Uaktualnienie iOS 11.4.1 zawiera poprawki błędów oraz poprawia bezpieczeństwo iPhone’ów i iPadów. To uaktualnienie:

  • usuwa problem, który uniemożliwiał części użytkowników wyświetlanie w aplikacji Znajdź mój iPhone ostatniego znanego położenia słuchawek AirPods;
  • poprawia niezawodność synchronizacji poczty, kontaktów i notatek z kontami Exchange.

iOS 11.4.1 zawiera także tryb ograniczonego dostępu do USB, który został po raz pierwszy wprowadzony w wersji beta iOS 12. Tryb ograniczonego dostępu USB ma na celu uniezależnienie iPhone’a i iPada od pewnych technik hakerskich stosowanych przez organy ścigania lub inne potencjalnie złośliwe podmioty w celu uzyskania dostępu do urządzenia z systemem iOS.

Istnieje kilka metod dostępu do iPhone’a, które wykorzystują połączenie USB, pobierając dane z iPhone’a (lub iPada) przez złącze Lightning, aby złamać hasło. iOS 12 zapobiega temu przez wyłączenie dostępu do danych przez port Lightning, jeśli minęło więcej niż godzinę od ostatniego odblokowania urządzenia iOS.

Tryb ograniczonego dostępu do USB jest domyślnie włączony po aktualizacji do iOS 11.4.1 (lub iOS 12), ale w razie potrzeby można go wyłączyć. Dzisiejsza aktualizacja do iOS 11.4.1 może być ostatnią aktualizacją, jaką dostał system iOS 11.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx