sobota, 22 czerwca

Firma Apple udostępniła drugie wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 10.3 oraz macOS 10.12.4 dla publicznych beta testerów. Pojawiają się one dwa tygodnie po wypuszczeniu pierwszej wersji beta i jeden dzień po wydaniu ich w ręce deweloperów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację beta z poziomu uaktualnień swoich urządzeń iOS a na komputerach Mac z poziomu aktualizacji w Mac App Store. Do pobrania tych wersji trzeba mieć zainstalowany odpowiedni certyfikat związany z beta testami.

Jako jedna z główniejszych aktualizacji, iOS 10.3 wprowadza nową opcję „Znajdź moje AirPods”, aby pomóc użytkownikom zlokalizować zgubione bezprzewodowe słuchawki AirPods. Umieszczone w aplikacji „Find My Friends” Find My AirPods śledzi ostatnią znaną lokalizację, w której AirPods były podłączone do urządzenia iOS poprzez Bluetooth, a to pozwala aby AirPodsy emitowały dźwięk mający ułatwić ich znalezienie.

Wraz z Find My AirPods, aktualizacja zawiera także zmianę na nowy system plików Apple File System (APFS). Po raz pierwszy wprowadzone w 2016 roku, APFS jest zoptymalizowany dla pamięci Flash/SSD i zawiera silniejsze szyfrowanie i inne ważne funkcje.

MacOS Sierra w wersji 10.12.4 przynosi tryb Night Shift znany z urządzeń iOS do komputera Mac. Po raz pierwszy wprowadzony wraz z iOS 9.3, Night Shift ma na celu stopniowe przesunięcie kolorów ekranu urządzenia z niebieskiego na żółty, zmniejszając ekspozycję światła niebieskiego. Mówi się, że niebieskie światło zakłóca rytm dobowy i uważa się, że może niekorzystnie wpływać na sen zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
romek
romek
7 lat temu

miałem problem z instalacją.Nie do końca się wgrywała. odwiedziłem iSpot, gdzie wyjaśnili mi, co zrobić i teraz śmiga bez problemu. ale podobno kilka osób przede mną miało podobny problem

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx