poniedziałek, 27 maja

Jak informuje DeadlineApple zarezerwował sobie prawa do nadchodzącego filmu „Tetris”, który będzie odkrywał skomplikowaną historię stojącą za kultową grą wideo z dopasowywaniem kafelków. Zdjęcie do filmu mają rozpocząć się na początku grudnia w Szkocji.

Według raportu, w filmie wystąpi brytyjski aktor Taron Egerton który wcieli się w rolę Henka Rogersa, holenderskiego projektanta gier wideo, który ostatecznie zapewnił sobie prawa do „Tetrisa” i udzielił licencji Nintendo na jej oryginalnego Game Boya. Egerton jest najbardziej znany z roli Eltona Johna w „Rocketmanie” i Gary’ego „Eggsy’ego” Unwina w filmach „Kingsman”.

Film, który ma zostać pokazany w Apple TV+, jest produkowany przez wytwórnię Marv Films Matthew Vaughna, która była także autorem filmów „Rocketman” i „Kingsman”. Obsada dla niektórych ról jest wciąż finalizowana, w poszukiwania trwają do roli do roli rosyjskiego inżyniera oprogramowania Aleksieja Pajitnowa, który jako pierwszy stworzył „Tetrisa” w 1984 roku. Data premiery filmu nie została jeszcze ustalona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx