czwartek, 25 lipca

 

Apple testuje nowe funkcje wewnętrzne Wiadomości wynika z informacji uzyskanych przez MacRumors. Chociaż funkcje te mogą potencjalnie pojawić się już w systemie iOS 14, Apple można je wstrzymać do późniejszej aktualizacji oprogramowania lub być może nigdy ich nie wydać.

Po pierwsze, trwają testy nad nowym systemem wspomnień podobny do Slacka, które pozwalają użytkownikom oznaczać inne, zapisane kontakty np. @Marta lub @Marek. Po wpisaniu znaku @ pojawi się lista sugerowanych kontaktów. Byłoby to szczególnie przydatne w rozmowach grupowych, ponieważ byłoby możliwe włączenie ustawienia „Ukryj alerty” i otrzymywanie powiadomień push tylko wtedy, gdy zostaniecie bezpośrednio wymienieni.

Apple testuje także możliwość wycofania iMessages po jej wysłaniu. Drobny druk widoczny zarówno dla nadawcy, jak i odbiorców wskazywałby, że wiadomość została wycofana. Nie jest jasne, czy będzie jakiś limit czasowy na wycofywanie wiadomości.

Inne funkcje w fazie rozwoju obejmują wskaźnik pisania na czacie grupowym, które już istnieją w rozmowach indywidualnych iMessage, możliwość oznaczenia ostatniej wiadomości rozmowy jako nieprzeczytanej po jej otwarciu.

W zeszłym roku deweloper Steve Troughton-Smith odkrył dowody na to, że Apple pracuje nad wersją aplikacji Wiadomości dla komputerów Mac opartą na Catalyst w kodzie macOS Catalina, a wiele z wyżej opisanych funkcji będzie pasować do komputerów. Może to sprawić, że Wiadomości dla komputerów Mac staną się bardziej opłacalną aplikacją do czatowania zespołowego, rywalizującą ze Slackiem.

 

Oczywiście nie ma gwarancji, że Apple planuje udostępnić wszystkie lub niektóre z tych funkcji w iOS 14, ale testy odbyły się w ostatnich miesiącach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx