niedziela, 3 marca

Clayton Morris z Fox News opublikował wczoraj na tweeterze wpis z informacją, że nowy chip A7 może być czymś więcej niż tylko aktualizacją bieżącego A6 aktualnie używanego w iPhone’ie 5. Chociaż słyszeliśmy w przeszłości, że może być o 20% bardziej wydajny niż obecny procesor, to Morris usłyszał od swoich źródeł, że nowy A7 będzie również o 31% szybszy. Co więcej, może posiadać oddzielny układ do przetwarzania śledzenia ruchu.

Być może największe znaczenie ma to, że nowy chip wykorzystuje technologię 64-bitową, co oznacza, że jest w stanie obsłużyć o wiele więcej procesów niż kiedykolwiek wcześniej Apple wbudował w urządzenie z systemem iOS. A Morris nie jest jedyną osobą, która usłyszała o tych zmianach. Dobrze poinformowany Mark Gurman (z 9to5Mac) mówi:

Mamy niezależnie zasłyszane informacje, że niektóre z wewnętrznych prototypów iPhone’a 5S posiada 64-bitowe procesory.

64-bitowe chip niemal na pewno uczyniłby iOS 7 jeszcze lepszym niż ma to miejsce na istniejących urządzeniach, a elementy graficzne, takie jak przejrzystość interfejsu użytkownika i animacje między aplikacjami i elementami OS obsługiwane byłyby znacznie płynniej.

Nie jest jasne, w jaki sposób Apple mógłby wykorzystywać możliwość śledzenia ruchu, ale może to być początek do opracowania nowego systemu sterowania, który wykorzystuje gesty ruchu, czyli coś podobnego do tego co posiada Samsung Galaxy 4S. Bloomberg już wcześniej w tym roku na podstawie profilu Jony Ive’a wspierał tę hipotezę:

W dłuższej perspektywie, Ive również wykazuje zainteresowanie zmianami w jaki sposób ludzie nawigują swoimi komputerami. Spotkał się on z twórcami technologii gestów, które pozwalają ludziom poruszać się po swoich gadżetach przesuwając rękami – bez dotykania ekranu.

Należy zauważyć, że wszystko to jest wciąż tylko domysłami. I choć Apple z pewnością testuje procesor A7 z możliwościami 64-bitowymi, to może go jeszcze nie wprowadzić na rynek. Cupertino znane jest ze zmian decyzji w ostatnich minutach i może się jeszcze okazać, że najbliższy iPhone wciąż będzie posiadał 32-bitowy chip A7.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx