niedziela, 5 lutego

Zgodnie z norweskim urzędem patentowym, firma Apple sprzeciwiła się logo jabłka, które norweska Partia Postępu (nor. Fremskrittspartiet) złożyła w listopadzie.

Wspomniane zdjęcie przedstawia czerwone jabłko z łodygą i zielonym liściem, które również ma białą literę „F” w środku, ikoną używaną przez Fremskrittspartiet.

W liście do norweskiego Urzędu Patentowego, Apple twierdzi, że znak towarowy zarejestrowany przez Fremskrittspartiet „przypomina” bardzo dobrze znane logo Apple i prawdopodobnie zostanie pomylony z wcześniejszymi znakami towarowymi Apple.

Fremskrittspartiet złożyła wniosek o wykorzystanie znaku towarowego w odniesieniu do oprogramowania komputerowego, nośników cyfrowych, artykułów papierniczych i stacjonarnych, artykułów gospodarstwa domowego, tkanin takich jak flagi, odzieży i nakrycia głowy, guzików oraz gier i zabawek.

Nie jest jeszcze jasne, jak Apple to udokumentuje, ale firma planuje dostarczyć dodatkową dokumentację, aby wesprzeć swój wniosek. Apple prosi norweski Urząd Patentowy o uchylenie rejestracji znaku towarowego partii Fremskrittspartiet.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx