wtorek, 18 czerwca

Według nowych danych udostępnionych przez IDC, Apple sprzedał w trzecim kwartale 2020 roku o 10,6 procent mniej iPhone’ów w stosunku do roku ubiegłego co oznacza, że po raz pierwszy został wyprzedzony przez Xiaomi.

Raport opisuje, że Apple jako producent smartfonów zajmuje obecnie czwartą pozycję pod względem udziału w rynku. To pierwszy raz kiedy to Apple zajmuje czwarte miejsce, dając się wynikiem 11,8% udziału w rynku wyprzedzić firmom Xiaomi, Huawei i Samsung.

Szacuje się, że w sumie w trzecim kwartale Apple sprzedał 41,2 miliona urządzeń, czyli o pięć milionów mniej niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

Spadek na pewno jest spowodowany opóźnieniem we wprowadzeniu na rynek tegorocznych modeli iPhone’a 12, który to zwykle pojawia się w trzecim kwartale. Niezależnie od spóźnionego pojawienia się iPhone’a 12, to i tak iPhone 11 i iPhone SE zbudowały największą sprzedaż Apple.

IDC oczekuje, że Apple poprawi swój wynik w nadchodzącym kwartale ze względu na dość spory popyt na iPhone’a 12 i zachęty do zakupu ze strony operatorów.

Samsung odzyskał najwyższą pozycję z udziałem w rynku wynoszącym 22,7 procent, sprzedając ponad 80 milionów smartfonów. Za nim umiejscowił się Huawei z 14,7-procentowym udziałem, co oznaczało znaczący spadek o 40 procent rok do roku. Do pierwszej piątki wrócił Vivo z udziałem w rynku na poziomie 8,9 procent. Xiaomi po raz pierwszy wyprzedziło Apple z udziałem w rynku na poziomie 13,1 procent, osiągając 42-procentowy wzrost. Wzrost przypuszczalnie wynika z silnych wzrostów w Indiach i Chinach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx