wtorek, 18 czerwca

TechCrunch donosi, że Apple rozpoczął wyrzucanie z App Store aplikacji korzystających bez wiedzy użytkownika z unikalnyego identyfikatora urządzenia znanego UDID. Strona zauważa, że kilku deweloperów zgłosiło odrzucenie ich aplikacji w ubiegłym tygodniu ze względu na korzystanie z UDID , a Apple mówi się, że proces dopiero się rozpoczyna i nabierze tempa w najbliższych tygodniach.

Jak sama nazwa wskazuje, UDID to unikatowy identyfikator dla każdego urządzenia iOS. Jest on związany bezpośrednio z urządzeniem i nie może być zmieniany przez użytkownika. Firma Apple już wcześniej, wraz z wprowadzeniem systemu iOS 5, ostrzegała programistów, że korzystanie z UDID zostanie wycofywane.

Powodem wycofywania się Apple z UDID jest zwiększona presja na firmę z powodu zagrożeń prywatności użytkowników. Apple i kilka firm z nim współpracujących zostało pozwane, za korzystanie z UDID śledząc użytkowników w różnych aplikacjach. Podczas gdy UDID nie specjalnie identyfikuje samego użytkownika, dzielenie się UDID w całej sieci reklamowej i aplikacjach może pomóc stworzyć cenny obraz aktywności i zainteresowań użytkownika określonego urządzenia. Mówi się o tym, że Apple ma wymusić na deweloperach używanie własnego systemu identyfikacji urządzeń, jednak na razie są to tylko pogłoski.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx