środa, 24 kwietnia

Apple rozpoczął ostateczną wysyłkę informacji, że zamyka usługę MobileMe raz na zawsze w dniu 30 czerwca 2012 roku. Wkrótce nieistniejąca usługa zostanie zastąpiona przez iCloud, ale użytkownicy komputerów Mac, którzy posiadają system OS X w wersji starszej niż Snow Leopard nie będą mogli z niej skorzystać. Do założenia konta na iCloud wymagany jest OS X Lion, lecz do jego zainstalowania trzeba być użytkownikiem OS X Snow Leopard. A jeśli nadal używasz MobileMe, na pewno nie korzystasz z najnowszej wersji OS X.

Według Macgasm, Apple rozpoczął wysyłkę informacji do wszystkich pozostałych użytkowników MobileMe z prośbą o kontakt w celu odebrania darmowej płyty DVD z wersją instalacyjną Snow Leopard. Pomimo tego, że system operacyjny został wydany w roku 2009 firma Apple nadal sprzedaje go na swojej stronie internetowej za 129zł. Użytkownicy MobileMe mają teraz możliwość do 15 czerwca, aby dostać oprogramowanie za darmo, postępując zgodnie ze wskazówkami w e-mailu od Apple. Można również wejść na konto MobileMe przez ten link  i odebrać kopię Snow Leopard.

OS X Lion kosztuje 24 Euro i można go nabyć wyłącznie w Mac App Store. Musicie jednak posiadać Snow Leoparda, aby go zainstalować, a następnie z niego uzyskać dostęp do wszystkich dobrodziejstw iCloud.

Dotychczasowi użytkownicy MobileMe mają również bezpłatny dostęp do 25GB planu w iCloud do 30 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx