środa, 24 lipca

Oprócz ogłoszenia rozpoczęcia prac nad nowym kampusem o wartości miliarda dolarów w Austin w Teksasie, Apple ogłosił dziś, że nowy Mac Pro jest obecnie produkowany w pobliskim obiekcie w mieście. Wypuszczenie komputera planowane jest na grudzień.

Apple twierdzi, że jednostki Mac Pro produkowane w Austin będą wkrótce dostarczane do klientów „w całej Ameryce”, co sugeruje, że jednostki Mac Pro zmontowane w Teksasie będą dostarczane tylko klientom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i innych krajach całej Ameryki Północnej i Południowej.

Możliwe jest, że Apple planuje montować Mac Pro w Chinach dla zamówień złożonych poza Ameryką, ale firma nie skomentowała tego oficjalnie.

Apple i jego partnerzy produkcyjni zainwestowali ponad 200 milionów dolarów w fabrykę Mac Pro w Austin. Zakład produkcyjny posiada certyfikat UL Zero Waste to Landfill Gold i został uznany przez Austin Water za doskonałość w zakresie oszczędzania wody i doskonałość w zarządzaniu środowiskiem.

Nowy Mac Pro zawiera setki komponentów od dostawców z 19 stanów w tym z Arizony, Kalifornii, Kolorado, Connecticut, Florydy, Idaho, Illinois, Kansas, Maine, Massachusetts, Michigan, Minnesoty, Nowego Meksyku, Nowego Jorku, Oregon, Pensylwanii, Teksasu , Vermont i Waszyngtonu.

W komunikacie prasowym dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział: „budowa Mac Pro, najpotężniejszego urządzenia Apple w historii, w Austin jest zarówno powodem do dumy, jak i świadectwem trwałej siły amerykańskiej pomysłowości”.

Nowy Mac Pro będzie najszybszym komputerem Mac z możliwością posiadania aż 28-rdzeniowego procesora Intel Xeon, do 1,5 TB pamięci RAM ECC, do 8 TB pamięci SSD oraz grafiką AMD Radeon Pro Vega II Duo z 64 GB pamięci HBM2 pamięć. Komputer ma również osiem gniazd rozszerzeń PCIe dla maksymalnej wydajności i możliwości konfiguracji.

Apple nie podał jeszcze konkretnej daty premiery nowego komputera Mac Pro w grudniu. Ceny w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się od 5 999 dolarów. Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale jest pewne, że będą wysokie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx