niedziela, 20 września

ipad 5

DigiTimes donosi, że Apple rozpocznie wkrótce próbną produkcję swojego iPada piątej generacji, a pełna produkcja planowana jest na lipiec. Na podstawie tego planu, miesięczna produkcja może osiągnąć poziom 2-3 mln sztuk we wrześniu, co pozwoliło by Apple przygotować się do premiery zaktualizowanej wersji swojego pełnowymiarowego tabletu.

Tak jak w przypadku wielu wcześniejszych plotek, raport twierdzi, że nowy iPad będzie węższy, cieńszy i lżejszy od obecnego projektu, przenosząc kilka wskazówek projektowych z iPada mini. W rezultacie, Digitimes twierdzi, że nowy iPad będzie 25-33% lżejszy niż obecne modele, co zgodne jest z poprzednimi doniesieniami analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Wyświetlacz nowego iPada, który trafi na półki sklepowe we wrześniu, wciąż będzie posiadał ten sam 2048 x 1536 wyświetlacz Retina,  który wykorzystano w modelu 4-tej generacji, z tym, że nowy wyświetlacz zbudowany jest na szkle substrat, cieńszym o 0,25 mm od tego z urządzeń 4-tej generacji. Nowy tablet ma także posiadać wąską ramkę, podobną do tego z iPada mini.

Rozwiązaniem panelu dotykowego do iPada 5 będzie GF2 (1 warstwa szkła i dwie warstwy ITO ) zamiast klejonej G/G stosowanej w iPadzie 4-tej generacji, dodają źródła. Nowy iPad będzie wykorzystywać jeden pasek LED do podświetlenia wyświetlacza, w porównaniu do dwóch pasków LED stosowanych w iPadzie 4-tej generacji.

Pogłoski o zmianie designu pełnowymiarowego iPada na ten, który znamy z iPada mini zostały poparte już wcześniej wyciekami zdjęć pokazującymi tylną obudowę urządzenia i tego jak mógłby on wyglądać z przodu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x