wtorek, 18 czerwca

Na wczorajszej prezentacji nowego iPada Apple nazwał swój tylny 5-megapikselowy aparat jako „iSight camera”. Do tej pory nazwa iSight została wykorzystana przez lata, aby opisywać aparaty wbudowane w komputery Mac, a nowy iPad jest pierwszym urządzeniem iOS, w którym tą nazwę wykorzystano. 

Apple ma zamiar zastosować tą nazwę także dla aparatu w iPhone’ie 4 i iPhone’ie 4S, aktualizując powoli swoje strony internetowe do reklamowania kamery iSight w obu urządzeniach. Nazwa taka jaka pierwsza pojawiła się na stronie amerykańskiej.

Wydawało się, że Apple chciała uśmiercić nazwę iSight, wykorzystując nazwę „FaceTime” do oznaczania kamer w swoich najnowszych komputerach Mac. Ale wydaje się, że stara nazwa została wskrzeszona.

„iSight to prawdopodobnie najlepsza w historii kamera wbudowana w telefon. I z całkowicie nową optyką może byc jedyną kamerą jaką potrzebujesz.”

„Kamera iSight posiada 8 megapikseli – to 60 procent więcej pikseli niż kamera w iPhone’ie 4.”

Nazwa nie pojawiła się jeszcze w opisie iPhone’a 3GS ani iPoda Touch, ale być może i tam ją znajdziemy. Będziemy to na bieżąco obserwować na stronie internetowej firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx