piątek, 12 lipca

Apple może przygotowywać się do wydania tańszego modelu komputera iMac w 2014 r., stwierdza w najnowszym raporcie analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo. Analityk uważa, że sprzedaż nowych modeli iMac nie sprostała oczekiwaniom, a Apple może rozglądać się nad wprowadzeniem tańszej opcji w celu wzmocnienia sprzedaży na kluczowych rynkach zagranicznych.

Nasze badania wskazują, że ostatni model komputera iMac, wydanego pod koniec 2012 z całkowicie nowym designem sprzedaje się gorzej od oczekiwań na światowym rynku. Uważamy, że cena była zbyt wysoka, a model nie osiągnął wystarczającego sukcesu na kluczowych rynkach zagranicznych, takich jak Chiny. Zatem Apple może zaoferować nowy, tańszy model iMac’a, aby poruszyć sprzedaż na rynkach nie-amerykańskich w obliczu konkurencji z firmami Lenovo, HP i innych.

Jesteśmy przekonani, że tańszy iMac zwiększyłby ogólną sprzedaż komputerów iMac o 10-20% rok do roku w 2014.

Po gruntownej przebudowie w zeszłym roku, iMac otrzymał niespodziewane odświeżenie w zeszłym miesiącu związane z wprowadzeniem nowych procesorów Haswell Intela, szybszych pamięci Flash, oraz następnej generacji WiFi 802.11ac. Obecnie, cena podstawowego modelu 21,5-calowego iMaca zaczyna się od 5999 zł, a 27-calowy iMac zaczyna się od 8188 zł. Oba modele są około 300 zł droższe niż poprzednia generacja komputerów iMac, która zadebiutowała w 2011 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx