piątek, 30 września

W pierwszym kwartale roku podatkowego 2017 (który rozpoczął się w USA 1 października 2016) Apple po raz kolejny pobił swoje własne rekordy sprzedaży iPhone’ów i innych urządzeń. W tym właśnie okresie roku tradycyjnie odbywa się premiera nowej generacji smartfonów firmy co przekłada się na dużo wyższy zysk.

Odnotowano łączny kwartalny dochód na poziomie 78,4 miliarda dolarów, co jest najwyższym dotychczasowym wynikiem firmy. Zysk wyniósł natomiast 17,9 mld USD. Takie wyniki przekroczyły nieznacznie oczekiwania zarządu Apple, a także ekspertów z Wall Street, którzy przewidywali dość bliski rzeczywistości wynik 77,4 mld.

Tak jak zazwyczaj, głównym motorem napędowym sukcesów rynkowych Apple był iPhone, którego sprzedaż na całym świecie w pierwszym kwartale roku podatkowego 2017 wyniosła 78,3 mln egzemplarzy. To wzrost o 3,5 mln w porównaniu z poprzednim rokiem. Sprzedaż MacBooków wzrosła z 5,3 mln do 5,4 mln jednostek. Zmalała natomiast liczba sprzedanych iPadów – w Q1 2016 wyniosła 16,1 mln, zaś najnowsze wyniki odnotowują sprzedaż w liczbie 13,1 mln.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx