sobota, 15 czerwca

iPhone6

Oczekuje się, że transporty iPhone’ów wzrosną w czwartym kwartale 2014 do 71,5 milionów sztuk, po czym firma zmniejszy ich liczbę do około 49,4 milionów jednostek w Q1 2015, wynika z najnowszego raportu KGI Securities. Analityk ocenia, że iPhone 6 i 6 Plus stanowić będą z tego prawie 57 mln jednostek w czwartym kwartale. Sprzedaż iPhone’a 5C i iPhone’a 4S doświadczy wzrostu kwartał do kwartału w Q1 2015, po czym Apple zaprzestanie ich produkcji.

Analityk zauważa także, iż spodziewa się że sprzedaż iPhone’a 6 przewyższy liczbę sprzedanych iPhone’ów 6 Plus w stosunku 2:1:

Choć iPhone 6 Plus przyciągał większą uwagę zaraz po swojej premierze to wydaje nam się, że konsumenci wolą iPhone’a 6, ponieważ mogą go obsługiwać jedną ręką. Ostatecznie, sprzedaż iPhone’a 6 wyprzedzi iPhone’a 6 Plus.

Sprzedaż iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus osiągnęła dziesięć milionów sztuk w weekend uruchomienia obu urządzeń, a większy model doświadczył większych ograniczeń w dostawie. Choć czas dostawy iPhone’a 6 Plus ze sklepu internetowego Apple poprawił się w zeszłym tygodniu, a model 16GB możemy otrzymać po 7 do 10 dniach, to na model 64GB wciąż musimy poczekać aż 2 do 3 tygodni. Badanie wykonane w tym miesiącu przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) wśród amerykańskich klientów również pokazało, że amerykańskim klientom bardziej przypadł do gustu iPhone 6 niż iPhone 6 Plus. Tak ten stosunek wyszedł nawet 3:1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx