sobota, 20 kwietnia

applechina

W następstwie trzęsienia ziemi, które nawiedziło Syczuan w Chiny w ciągu minionego weekendu, Apple przekazał 50 milionów Yuanów czyli około 8 milionów dolarów dla poszkodowanych ofiar.

Oprócz wsparcia finansowego, Apple uaktualnił również swoją chińską stronę startową, aby wyrazić swoje kondolencje i zaoferować szkołom z obszaru kataklizmu nowe urządzenia Apple. Na stronie czytamy:

W tym trudnym czasie, nasze serca są z ofiarami trzęsienia ziemi w Syczuanie. Oprócz darowizny pieniężnej na pomoc poszkodowanym ludziom w celu uporania się z ich trudnościami, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia nowych urządzeń Apple do szkół z rejonu katastrofy i pracowników Apple w miejscowości znajdujących się w pobliżu niosących pomoc w każdej chwili.

Wsparcia i darowizny w czasie katastrof nie są rzadkie dla firmy Apple. Oferowała ona już kilkukrotnie wcześniej wsparcie finansowe jako pomoc ofiarom dotkniętym tragedią.

Apple miał napięte stosunki z Chinami w ostatnich miesiącach, po tym jak zasady gwarancji iPhone’a były bardzo krytykowane w tym kraju. Napięcia zmalały na początku kwietnia, kiedy to prezes Apple Tim Cook napisał list do klientów zapowiadających zmiany polityki gwarancyjnej.

Trzęsienie ziemi, które mierzyło między 6,6 i 7,0 stopni skali Richtera uderzyło w miasto Ya’an w prowincji Syczuan w sobotę, powodując setki ofiar i rozległe zniszczenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx