piątek, 3 lutego

Jak informuje TechCrunch, Apple przejął Regaind, mały francuski startup zajmujący się tworzeniem sztucznej inteligencji, koncentrując się na analizie fotografii i twarzy.

Firma Apple zasadniczo potwierdziła umowę swoim standardowym oświadczeniem:

Apple co pewien czas kupuje mniejsze firmy technologiczne, ale generalnie nie dyskutujemy o celu ani naszych planach.

Zgodnie z witryną internetową, Regaind opracował komputerowy interfejs wizualny API, który potrafi wyodrębnić zdjęcia dobre od tych po prostu słabych.

Pomagamy firmom i deweloperom radzić sobie z dużymi przepływami zdjęć przy użyciu najnowocześniejszej sztucznej inteligencji w celu ich analizy i sortowania. Twój problem często nie jest ograniczony do znalezienia zdjęcia z „żaglówką” czy „lwem”. Chodzi o znalezienie tego właściwego dla Twojego konkretnego zastosowania, wśród całej masy innych. Regaind umożliwia zrozumienie treści zdjęcia, a także ocenę jego technicznych i estetycznych wartości, aby wyodrębnić zdjęcie o wysokiej jakości.

Regaind jest w stanie analizować estetykę, ostrość, ekspozycję, kolory i inne właściwości zdjęć oraz wykorzystywać te informacje promując najbardziej trafne.

Interfejs wizualny firmy Regaind może również wykrywać twarze, a także płeć, wiek i emocje ludzi, którzy się tam pojawiają. Możliwe, że firma Apple już używa tej technologii do rozpoznawania twarzy w Animoji,które pojawią się w telefonie iPhone X, ale może znaleźć dla nich jeszcze dodatkowe implementacje.

Firma Apple mogłaby wykorzystać technologię Regaind, aby poprawić funkcję wspomnień w aplikacji Zdjęcia na iOS, która już inteligentnie zarządza zdjęciami i filmami w oparciu o aktywności, miejsca, święta, osoby, zwierzęta domowe i inne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx