niedziela, 19 maja

Apple ogłosił dziś nową kolekcję dedykowaną Miesiącowi Dumy LGBTQ+. W skład zestawu wchodzi pleciona opaska Pride Edition Braided do Apple Watch, tarcza zegarka oraz tapeta na urządzenia mobilne.

Opaska wyróżnia się fluorescencyjnym wzorem inspirowanym wieloma flagami dumy, a także laserowo wygrawerowanym elementem mocującym z napisem „PRIDE 2024”. Czarne i brązowe kolory na opasce symbolizują społeczności czarnoskórych, Latynosów i społeczności dotkniętych HIV/AIDS. Z kolei róż, jasny błękit i biel to barwy reprezentujące osoby transpłciowe i niebinarne.

Wraz z opaską pojawia się nowa tarcza zegarka Pride Radiance oraz tapeta dla systemów iOS i iPadOS. Animacja przedstawia wiązki światła, które świecą na ciemnym tle i nakładają się na siebie. Na Apple Watch kolory wypełniają poszczególne cyfry tarczy i reagują w czasie rzeczywistym na ruch nadgarstka użytkownika, wykrywany przez żyroskop. Na iPhonie i iPadzie wiązki światła układają się w napis „Pride” i dynamicznie zmieniają pozycję podczas odblokowywania urządzenia. Po raz pierwszy tarcza zegarka i tapety Pride można dostosować, by wyświetlały konkretne kolory reprezentujące poszczególne społeczności LGBTQ+.

Nowa pleciona opaska Solo Loop będzie dostępna w sprzedaży od 23 maja. Nowa tarcza zegarka Pride Radiance oraz tapeta na iPhone’a i iPada pojawią się wkrótce, wraz z aktualizacjami watchOS 10.5, iOS 17.5 i iPadOS 17.5.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx