wtorek, 27 lutego

Firma Apple zaprezentowała dziś nowego iPada ósmej generacji z potężnym chipem A12 Bionic, który po raz pierwszy wprowadza silnik Neural Engine do podstawowego iPada i zapewnia o 40 procent wyższą wydajność niż chip A11 oraz dwukrotnie większą moc graficzną.

Apple twierdzi, że nowy, tańszy iPad jest dwa razy szybszy niż najlepiej sprzedający się laptop z systemem Windows, trzy razy szybszy niż najlepiej sprzedający się tablet z systemem Android i sześć razy szybszy niż najlepiej sprzedający się Chromebook.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom jeszcze szybsze i wydajniejsze wrażenia z iPada ósmej generacji” – powiedział Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. Globalnego marketingu. „Dzięki pięknemu 10,2-calowemu wyświetlaczowi Retina, zwiększeniu wydajności A12 Bionic, świetnym aparatom i wielu innym zaletom, nowy iPad to niesamowita wartość w czasach, gdy bardziej niż kiedykolwiek nasi klienci potrzebują potężnych i wszechstronnych sposobów by pracować, bawić się, uczyć się i łączyć z bliskimi ”.

Dostarczany z nowym mobilnym systemem operacyjnym iPadOS 14, nowy iPad obsługuje Apple Pencil pierwszej generacji, obsługuje Smart Keyboard i oferuje LTE klasy gigabitowej jako dodatkową opcję.

Apple twierdzi, że nowy iPad ósmej generacji został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla środowiska i wspiera plan Apple mający na celu osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Cena nowego iPada zaczyna się od 1599 złotych, podczas gdy model Wi-Fi plus komórkowy kosztuje 2199 złotych. Wszystkie wersje można zamówić już dziś w sklepie internetowym Apple, a do sklepów trafią od najbliższego piątku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx