wtorek, 25 czerwca

Focus Final Cut Pro X

Zaledwie na kilka dni przed premierą komedii romantycznej „Focus” z Willem Smithem i Margot Robbie w rolach głównych, Apple dostarczył zakulisowe sceny filmu prezentując jak jego program Final Cut Pro X został użyty do produkcji filmu. Dedykowana temu strona pokazuje dogłębnie jak Final Cut Pro X był używany do edycji, efektów i post-produkcji.

Reżyserzy filmu Focus, Glenn Ficarra i John Requa, zdecydowali się skorzystać z profesjonalnego oprogramowania do edycji wideo firmy Apple ponieważ okazało się, że jest narzędziem szybkim i prostym w pracy. Oprogramowanie dało reżyserom swobodną kontrolę nad wszystkimi aspektami filmu i zapewniło elastyczność poruszania się od edycji na komputerze Mac Pro do pracy z MacBook’iem Pro w plenerach.

Final Cut Pro X był bardzo krytykowany przez niektórych profesjonalnych edytorów wideo, kiedy został wydany w 2011 roku, ale reżyserzy filmu Focus powiedzieli USA Today, że cenią sobie łatwość w obsłudze oprogramowania, które przypomina wyglądem iMovie.

focus_final_cut_pro

Strona internetowa daje nam znacznie więcej szczegółowych informacji na temat tego jak Final Cut Pro X był używany na wszystkich etapach produkcji filmu. Strona dogłębnie przedstawia również inne produkty Apple i sprzęt innych firm używane w filmowej rzeczywistości w tym Mac Pro, iMac, MacBook Pro, iPad, iPhone, Logic Pro X, Motion 5, Xsan, Apogee Quartet, Quantel Pablo System Rio i więcej.

Final Cut Pro X jest dostępny w Mac App Store za 299 EUR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx