czwartek, 1 czerwca

Apple zaprezentował dziś system watchOS 7 dla swoich zegarków Apple Watch. Nowa wersja systemu posiada ulepszone narzędzia dostosowywania oraz nowe, zaawansowane funkcje zdrowotne i fitness.

Personalizacja Apple Watch została przeniesiona na zupełnie nowy poziom dzięki udostępnianym i wykrywalnym konfiguracjom tarcz zegarka. Tarcze zegarka mają kluczowe znaczenie dla korzystania z zegarka, zapewniając użytkownikom cenne informacje widoczne na pierwszy rzut oka oraz dając możliwość personalizacji zegarka Apple Watch. watchOS 7 oferuje nowe sposoby odkrywania i udostępniania unikatowych kombinacji tarcz, aby całkowicie skonfigurować tarczę zegarka pod kątem dowolnej aktywności lub stylu życia. Konfigurowalne i spersonalizowane tarcze, w tym komplikacje, można udostępniać za pośrednictwem Wiadomości lub Poczty, a także odkrywać w App Store, a nawet poprzez linki za pośrednictwem stron internetowych i kanałów w mediach społecznościowych. Deweloperzy będą mogli teraz oferować więcej niż jedną komplikację z aplikacji na jednej tarczy zegarka.

W systemie watchOS 7 Apple Watch wprowadzi długo wyczekiwaną funkcję śledzenia snu zapewniając cenne narzędzia, które pomagają użytkownikom uzyskać pożądaną ilość snu, chodzić spać o czasie i stworzyć codzienne nawyki związane ze snem. Dzięki wykrywaniu mikro ruchów z akcelerometru zegarka, który sygnalizuje oddychanie podczas snu, Apple Watch inteligentnie zarejestruje, kiedy użytkownik śpi i ile tak naprawdę śpi każdej nocy. Rano użytkownik zobaczy wizualizację snu z poprzedniej nocy, w tym okresy czuwania i snu. Zobaczy także wykres pokazujący swój tygodniowy trend snu.

Aby pomóc użytkownikom obudzić się, Apple Watch zaoferuje cichy alarm wibracyjny lub delikatne dźwięki, a ekran budzenia pokaże aktualny poziom naładowania baterii. W zależności od osobistych zachowań związanych z ładowaniem, jeśli poziom naładowania akumulatora będzie zbyt niski w ciągu godziny przed snem, Apple Watch przypomni użytkownikowi o konieczności naładowania go przed snem. Dane dotyczące snu są szyfrowane na urządzeniu lub w iCloud z synchronizacją iCloud, a dane są zawsze pod kontrolą użytkownika.

Prawidłowe mycie rąk przez co najmniej 20 sekund może w obecnych czasach pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. WatchOS 7 wykorzystując czujniki ruchu, mikrofon i uczenie maszynowe na urządzeniu automatycznie wykryje ruch i dźwięk podczas mycia rąk, a następnie zainicjuje 20-sekundowy minutnik, który ma nam pomóc w określeniu długości mycia rąk. Jeśli użytkownik skończy myć je za wcześnie, zostanie poproszony o dalsze mycie. Apple Watch może także wygodnie przypominać użytkownikowi o umyciu rąk po powrocie do domu.

Aplikacja Zdrowie na iPhonie pokaże częstotliwość i czas mycia rąk przez użytkownika, a także informacje o znaczeniu mycia rąk, ponieważ odnosi się ono do ogólnego stanu zdrowia.

Aplikacja Trening w watchOS 7 zaoferuje cztery nowe typy treningu wspierane przez pomiar tętna i niestandardowe algorytmy ruchu: Trening podstawowy, Taniec, Trening siłowy i Czas po treningu.
Aby poprawnie uchwycić wysiłek kaloryczny podczas tańca, zegarek Apple Watch wykorzysta zaawansowane zespolenie czujnika, łącząc dane z czujnika tętna oraz dane wejściowe z akcelerometru i żyroskopu. Ten rodzaj treningu został zatwierdzony i przetestowany z czterema najpopularniejszymi stylami tańca: Bollywood, taniec cardio, hip-hop i Latino.

Przeprojektowana aplikacja Aktywność na iPhonie nazywać się będzie teraz Fitness, zapewniając usprawniony widok danych, w tym codzienną aktywność, treningi, nagrody i trendy aktywności na jednej karcie oraz udostępnianie aktywności i konkursy aktywności na innej.

Wraz z wprowadzeniem aplikacji Hałas w watchOS 6, która mierzy poziomy dźwięku otoczenia i czas ekspozycji na głośne dźwięki, watchOS 7 dodaje dodatkowe wsparcie dla zdrowia słuchu dzięki powiadomieniom o głośności w słuchawkach. Użytkownicy mogą teraz zobaczyć jak głośno słuchają multimediów w słuchawkach za pomocą iPhone’a, iPoda touch lub zegarka Apple Watch i kiedy poziomy te mogą z czasem wpływać na pogorszenie słuchu.

Gdy całkowita długość słuchania przez słuchawki osiągnie 100 procent bezpiecznej tygodniowej ilości odsłuchów, Apple Watch powiadomi użytkownika. Kwota ta jest oparta na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia. Użytkownicy mogą również zobaczyć, jak długo byli narażeni na wysokie poziomy decybeli co tydzień w aplikacji Zdrowie na iPhonie i mogą kontrolować maksymalny poziom głośności słuchawek.

W watchOS 7 użytkownicy będą mogli używać Siri do wygodnego tłumaczenia wielu języków z nadgarstka za pomocą dyktowania. Aplikacja Skróty będzie teraz dostępna również w Apple Watch i można ją uzyskać jako komplikację do Apple Watch. Nowe komplikacje dla natywnych funkcji obejmować będą również zdalne sterowanie kamerą, tryb uśpienia i skróty.

WatchOS 7 będzie obsługiwany na Apple Watch Series 3 i nowszych. Po raz pierwszy zostanie wypuszczona publiczna wersja beta, która pojawi się w przyszłym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx