piątek, 19 lipca

OS X Yosemite

Apple ogłosił dziś podczas Worldwide Developers Conference w San Francisco najnowszą wersję swojego systemu dla komputerów Mac – OS X Yosemite, z nowym interfejsem użytkownika zaprojektowanym dla zapewnienia przejrzystości i użyteczności, iCloud Drive i poprawą wzajemnej współpracy między urządzeniami z systemem iOS i Mac.

Współpraca między urządzeniami jest największą nowością OS X Yosemite, poprawiającą łączenie się między komputerami Mac i urządzeniami iOS. AirDrop pozwala teraz użytkownikom udostępniać dane między urządzeniami z systemem iOS i Mac. Handoff jest nową funkcją, która pozwala urządzeniom w pobliżu ciebie rozpoznać, kiedy używasz komputera Mac. Na przykład, pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych przychodzących na iPhone’a na swoim komputerze Mac, natychmiastowe połączenie w funkcji hotspot z telefonem iPhone i pozwala użytkownikom prowadzić rozmowy na komputerach Mac.

yosemitescreenshot

Nowy interfejs użytkownika jest bardzo podobny do płaskiego wyglądu iOS 7 z przezroczystymi oknami, nowym dokiem i ikonami aplikacji oraz zupełnie nowym centrum powiadomień z panelu startowego, współpracującym z widżetami firm trzecich, takimi jak pogoda i Sportscenter. Jest także nowy ciemniejszy tryb, który pozwala użytkownikom na ciemną wersję ogólnego interfejsu z bardziej ciemnym kolorem Centrum Powiadomień.

Nowy interfejs użytkownika wprowadza także nowy wygląd dla Spotlight, który pojawia się w środku pulpitu. Nowy Spotlight pozwala użytkownikom na wyszukiwanie nie tylko na komputerze, ale w internecie za pośrednictwem źródeł takich jak Wikipedia, Yelp. Ponadto, Spotlight może robić pewne konwersje jak zamiana mil na kilometry.

Drugą wielką zmianą jest iCloud Drive, dodatkiem podobnym do Dropboxa, który synchronizuje wszystkie dokumenty w całej przestrzeni urządzeń Mac, urządzeń iOS, a nawet Windows. Pozwala on użytkownikom na przeglądanie dokumentów i zdjęć na urządzeniach, nawet jeśli nie są one przechowywane na tym urządzeniu.

DSC_0906

Ulepszenia Maila obejmują Mail Drop and Markup. Zadaniem Mail Drop jest rozwiązanie problemu z wysyłaniem załączników, które są zbyt duże. Teraz iCloud szyfruje załącznik i wysyła link do odbiorcy, jeśli jest on zbyt duży. Wielkość takiego załącznika może teraz wynosić do 5 GB.

DSC_0928

Safari również otrzyma poprawę o nowe karty Widoku i zwiększoną prywatność i nowy tryb wideo, który pozwali na 2 godziny dłuższą pracę baterii podczas strumieniowego oglądania wideo. Nowy widok zakładek pozwala użytkownikom zobaczyć w widoku z lotu ptaka wszystkie otwarte kart i pozwoli użytkownikom na grupowanie kart razem. Ponadto Safari zawierać będzie 6,5 raza szybszą wersję JavaScript, a sama przeglądarka ma być dwa razy szybsza od Chrome.

Nowy system zostanie udostępniony deweloperom jeszcze dziś, a jego oficjalna, darmowa wersja zostanie udostępniona publicznie na jesieni.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] ogłoszeniu nowego systemu OS X Yosemite, wiele osób pewnie się zastanawia czy następna wersja desktopowego systemu operacyjnego Apple […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx