sobota, 28 stycznia

Podczas dzisiejszej konferencji, która odbyła się w Nowym Jorku Apple zaprezentował całkowicie nowy komputer MacBook Air z wyświetlaczem Retina, który dostępny będzie w kolorze złotym, srebrnym i szarym.

Nowy MacBook Air ma nowy wyświetlacz z 4 milionami pikseli. Zniknęły klasyczne srebrne ramki, które pojawiały się w komputerze MacBook Air od samego początku. Zostały one zastąpione czarnymi ramkami, a wyświetlacz rozciąga się do krawędzi, a Apple reklamuje go, że ma o 50 procent mniejsze ramki.

Nowy MacBook Air jest również wyposażony w układ bezpieczeństwa T2 firmy Apple, który gwarantuje, że oprogramowanie załadowane podczas procesu rozruchu nie zostało zmodyfikowane. Posiada również kamerę HD FaceTime.

Nowy MacBook Air zawiera dwa porty USB-C i gniazdo słuchawkowe. Wprowadzono w nim również obsługę Touch ID, zintegrowaną z klawiaturą. Klawiatura najnowszej generacji w MacBooku Air wykorzystuje opracowany przez Apple mechanizm motylkowy. Jej klawisze są czterokrotnie bardziej stabilne niż w klawiaturze z tradycyjnym mechanizmem nożycowym, dzięki czemu reagują szybciej i precyzyjniej. A indywidualne podświetlenie LED pod każdym klawiszem i czujnik oświetlenia zewnętrznego sprawiają, że w ciemności pisze się równie wygodnie, jak w pełnym świetle.

Komputer posiada o 20% większy gładzik z technologią Force Touch. Dzięki temu można komunikować się z komputerem na wiele sposobów, delikatnie zmieniając siłę nacisku na gładzik.

Głośniki tegorocznego MacBooka Air generują dwa razy więcej basu i są o 25 procent głośniejsze od poprzedniej generacji. W komputerze zastosowano układ trzech mikrofonów dla funkcji takich jak Hey Siri.

Nowy komputer MacBook Air wyposażony jest w ósmą generację procesora Intel Core i5 z 16 GB pamięci RAM i do 1,5 TB pamięci SSD. Apple podtrzymuje żywotność baterii do 12 godzin przeglądania stron internetowych i 13 godzin odtwarzania filmów z iTunes.

Nowy komputer jest także „jeszcze bardziej przenośny” niż poprzedni MacBook Air. MacBook Air ma „o 17 procent mniejszą objętość” niż jego poprzednik i ma grubość 15,6 mm, co jest o 10 procent mniej niż poprzedni Air. Waży 1,25 kilograma i również jest lżejszego od poprzedniego MacBooka Air.

W nowym MacBooku Air zastosowano dwa złącza Thunderbolt 3. Każdy przesyła energię do ładowania baterii oraz dane i wideo z prędkością nawet 40 Gb/s, czyli dwukrotnie szybciej niż Thunderbolt 2. Pozwala też podłączać starsze urządzenia – przez odpowiedni przewód lub przejściówkę. Dodatkową zaletą Thunderbolt 3 jest obustronna wtyczka.

Konstrukcja MacBooka Air wykonana jest z aluminium pochodzącego w 100 procentach z recyklingu. Powstał bez wydobywania z ziemi choćby odrobiny tego surowca. Do produkcji wykorzystano opiłki odzyskanego materiału, który został następnie całkowicie przekształcony na poziomie cząsteczkowym. W efekcie MacBook Air zyskał nie tylko przepiękną i wytrzymałą obudowę – dokładnie taką, jak wszystkie produkowane przez Apple – ale stał się też najbardziej ekologicznym ze wszystkich Maców.

Ceny nowego MacBooka Air rozpoczynają się od 5 999 złotych. Zamówienia na niego rozpoczynają się od dziś, a komputer trafi do sprzedaży od 7 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx