sobota, 20 kwietnia

Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami, Apple ogłosił dziś 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro nowej generacji z szybszymi chipami M2 Pro i M2 Max, do 96 GB pamięci RAM, ulepszonym portem HDMI 2.1 z obsługą zewnętrznego wyświetlacza 8K, szybszym Wi-Fi 6E i innymi nowymi funkcjami.

Nowy chip M2 Pro jest wyposażony w 10-rdzeniowy lub 12-rdzeniowy procesor i według Apple oferuje do 20% wyższą wydajność niż układ M1 Pro. Chip może mieć również maksymalnie 19-rdzeniowy procesor graficzny, który zapewnia do 30% wyższą wydajność graficzną, podczas gdy silnik neuronowy jest o 40% szybszy.

Zaawansowany układ M2 Max ma ulepszony 12-rdzeniowy procesor z maksymalnie ośmioma wysokowydajnymi i czterema energooszczędnymi rdzeniami i zapewnia do 20% wyższą wydajność niż układ M1 Max. Według Apple może mieć również maksymalnie 38-rdzeniowy procesor GPU. Dzięki czipowi M2 Max nowy MacBook Pro jest teraz nawet 6 razy szybszy niż najszybszy MacBook Pro z procesorem Intel.

Oba nowe modele MacBooka Pro są teraz dostępne z maksymalnie 96 GB ujednoliconej pamięci RAM w konfiguracji z najwyższej klasy chipem M2 Max. Dla porównania, poprzednie modele były dostępne z maksymalnie 64 GB pamięci RAM z chipem M1 Max. Przepustowość pamięci pozostaje niezmieniona i wynosi do 200 GB/s dla układu M2 Pro i do 400 GB/s dla układu M2 Max.

Notebooki można skonfigurować z pamięcią SSD o pojemności do 8 TB, czyli bez zmian w porównaniu z poprzednią generacją.

Nowe modele MacBooka Pro obsługują Wi-Fi 6E, co pozwala na szybszą łączność bezprzewodową i mniejsze opóźnienia w paśmie 6 GHz. Poprzednie 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro były ograniczone do Wi-Fi 6, które działa w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz.

Ulepszony port HDMI 2.1 w obu nowych modelach MacBooka Pro obsługuje jeden zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 8K przy 60 Hz lub 4K przy 240 Hz.

Apple reklamuje nowego 16-calowego MacBooka Pro jako model działający do 22 godzin pracy na jednym ładowaniu, co według niego jest najdłuższą żywotnością baterii w historii komputerów Mac. Nowy 14-calowy model jest reklamowany z baterią działającą do 18 godzin. To jedna dodatkowa godzina pracy więcej na baterii dla każdego modelu w porównaniu z poprzednią generacją.

Nowe modele MacBooka Pro mają taki sam wygląd jak poprzednia generacja, w tym wyświetlacz Liquid Retina XDR z wycięciem, całkowicie czarną klawiaturę, trzy porty Thunderbolt 4, port HDMI, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm , MagSafe 3 do ładowania, kamerę FaceTime HD 1080p i sześciogłośnikowy system dźwiękowy.

Klienci mogą już od dziś zamawiać nowego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro w sklepie internetowym Apple, a komputery trafią do sprzedaży we wtorek, 24 stycznia. Ceny nowych urządzeń zaczynają się od 11 999 złotych za model 14-calowy i 14 999 złotych za model 16-calowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
1 rok temu

Z cenami to ich pojebało, £250 więcej niż za model poprzedni ??‍♂️

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx