niedziela, 2 kwietnia

macbook-pro

Firma Apple zaprezentowała właśnie całkowicie nowego MacBooka Pro potwierdzając, że nowy komputer będzie dostępny w rozmiarach 13-cali i 15-cali, w dwóch kolorach srebrnym i Space Grey. Jego nowa konstrukcja jest cieńsza, lżejsza i bardziej zwarta.

Grubość nowego, 13-calowego MacBooka Pro to zaledwie 14.9 mm. To 17 procent mniej niż poprzednia generacja 13-calowego modelu. Jest przy tym również lżejszy. To samo dotyczy również modelu 15-calowego.

MacBook Pro posiada trackpad Force Touch, który jest teraz dwa razy większy niż poprzednio i korzysta teraz z drugiej generacji klawiatury motylkowej wprowadzonej w 12-calowym MacBooku. Ale to nie jest największa zmiana jaką znajdziemy pod pokrywą.

zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-31-58

Nowy MacBook Pro jest pierwszym komputerem Apple z paskiem dotykowym. To długi wyświetlacz Retina, który znajduje się nad klawiaturą zamiast klawiszy funkcyjnych. Zapewnia ona dostęp do dotychczasowych skrótów, ale oprócz tego jest konfigurowalny i deweloperzy mają możliwość dodawania własnych funkcji. Apple nazwał go Touch Bar.

Tak więc, zamiast widzieć te same funkcje przez cały czas, można uzyskać szybszy dostęp do funkcji, z których najczęściej korzysta się w aplikacjach takich jak Zdjęcia czy iMovie. W Safari, na przykład, pasek wyświetla ulubione strony, poszczególne otwarte zakładki między którymi możemy się łatwo przełączać i wiele więcej. W aplikacji Zdjęciach, wyświetla przydatne narzędzia, takie jak kadrowanie czy obracanie.

zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-35-00

Pasek narzędzi automatycznie dostosowuje się do programu, którego używamy. Podczas pisania, wyświetla podpowiedzi słów, emotikony czy też pozwala na szybką zmianę czcionki czy jej kolor. Wyświetla również powiadomienia i wspiera multitouch.

Wraz z dotykowym paskiem pojawia się również czujnik Touch ID, który pozwala na odblokowanie MacBooka Pro za pomocą odcisku palca. Działa podobnie jak Touch ID w iPhone’ie i iPadzie i może być również używany do autoryzacji płatności Apple Pay w internecie. Co więcej, przycisk Touch ID może zapamiętać kilku użytkowników jednego komputera umożliwiając im automatycznie załadowanie ich osobistego profilu.

zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-38-19

Nowy MacBook Pro posiada najlepszy wyświetlacz zastosowany przez Apple w komputerach Mac. Jest o 67 procent jaśniejszy, ma 67 procent wyższy współczynnik kontrastu i szczyci się 25 procent większą ilością kolorów w stosunku do poprzedniego MacBooka Pro. Dzięki temu wyświetlacz jest jeszcze bardziej skuteczny.

Każdy 15-calowy MacBook Pro jest zasilany przez procesor Intel Core i7 z grafiką Radeon Pro, która posiada 4 GB pamięci VRAM. Posiadają też superszybkie dyski SSD – które są o 50 procent szybsze od obecnych z maksymalną wielkością 2 TB. Nowy 13-calowy MacBook Pro jest dostępny z procesorem Core i5 lub Core i7 i grafiką Intel Iris.

https://www.youtube.com/watch?v=WVPRkcczXCY

Wszystkie modele posiadają nowe głośniki, które są głośniejsze niż wcześniej, z podwójną dynamiką. Zawierają również cztery porty Thunderbolt 3, które wykorzystują złącze USB-C podobne do tych z 12-calowego MacBooka, a każdy z nich może być używany do ładowania. Dostępne mamy również gniazdo słuchawkowe jack.

Ceny nowych MacBooków Pro zaczynają się od 8999 złotych za model 13-calowy i od 11999 złotych za model 15-calowy. Komputery można zamawiać już dziś a czas oczekiwania to 2-3 tygodnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
6 lat temu

Poyebało ich z cenami

Tepez
Tepez
Reply to  Łukasz
6 lat temu

Takie ceny to tylko w polsce

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx