sobota, 1 kwietnia

macbook-pro-13-cali

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował nowy, podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro, postrzeganego jako następcę MacBooka Air. I choć wersja 13-calowa MacBooka Air wciąż pozostaje na razie do kupienia to model 11-calowy zostaje całkowicie wycofany.

Nowy podstawowy model Pro przybiera wiele cech konstrukcyjnych z pozostałych dziś zaprezentowanych modeli, z wyjątkiem nowego paska dotykowego, który zastępuje tradycyjny pasek funkcyjny i jest kluczową funkcją w pozostałej części nowych MacBooków Pro.

Nowy, podstawowy, MacBook Pro jest teraz o 12 procent cieńszy niż obecny MacBook Air. Jest to także o 13 procent mniejszy, choć ma tą samą wagę jak MacBook Air. Apple nie zaktualizował dziś MacBooków Air sygnalizując, że będzie się z nich powoli wycofywał na rzecz MacBooków Pro i nowych MacBooków Retina.

Phil Schiller powiedział, że nowy najtańszy MacBook Pro jest szybszy od MacBooka Air „pod każdym względem.” Ma 2,0 GHz procesor Intel Core i5, 8GB RAM, 256GB SSD, Intel Iris 540 Graphics, większy gładzik Touch Force, dwa porty Thunderbolt 3 i klawiaturę z drugą generacją mechanizmu motylkowego.

Nowy, 13-calowy MacBook Pro bez paska dotykowego jest dostępny od dziś w sklepie internetowym Apple za 7499 złotych. Czas oczekiwania na przesyłkę to tydzień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx