piątek, 19 lipca

Apple zaprezentował dziś iOS 14, wprowadzając największą jak dotąd aktualizację ekranu głównego z przeprojektowanymi widżetami i biblioteką aplikacji, nowy sposób na dostęp do App Store za pomocą klipów aplikacji, potężne aktualizacje wiadomości i wiele innych.

Nowe widżety prezentują w czytelny sposób aktualne informacje i można je przypinać w różnych rozmiarach na dowolnej stronie ekranu głównego. Użytkownicy mogą tworzyć inteligentne stosy widżetów, które wykorzystują inteligencję urządzenia do wyświetlania odpowiedniego widżetu na podstawie czasu, lokalizacji i aktywności.

Strony ekranu głównego mogą wyświetlać widżety dostosowane do pracy, podróży, sportu, rozrywki i innych obszarów zainteresowania. Na końcu stron ekranu głównego znajduje się Biblioteka aplikacji, nowa przestrzeń, która automatycznie porządkuje wszystkie aplikacje użytkownika w jednym prostym, łatwym w nawigacji widoku i inteligentnie wyświetla aplikacje, które mogą być w tej chwili pomocne. Użytkownicy mogą wybrać liczbę stron ekranu głównego, które mają być wyświetlane i łatwo ukryć strony, aby uzyskać szybszy dostęp do biblioteki aplikacji.

Przychodzące połączenia telefoniczne i FaceTime oraz interakcje Siri zyskują zupełnie nową, kompaktową konstrukcję, która umożliwia użytkownikom pozostawanie w kontakcie z tym, co robią. Dzięki obsłudze obrazu w obrazie użytkownicy iPhone’a mogą teraz oglądać wideo lub odbierać połączenia FaceTime podczas korzystania z innej aplikacji.

„IOS 14 przekształca najbardziej kultowe elementy iPhone’a, poczynając od największej aktualizacji, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy na ekranie głównym”, powiedział Craig Federighi, wiceprezes Apple ds. Inżynierii oprogramowania. „Dzięki pięknie przeprojektowanym widżetom na ekranie głównym, Bibliotece aplikacji, która automatycznie organizuje wszystkie twoje aplikacje, oraz klipom aplikacji, które można szybko i łatwo odkryć, iPhone staje się jeszcze bardziej wydajny i łatwiejszy w użyciu”.

App Clip to niewielka część aplikacji, która została odkryta w momencie, gdy jest potrzebna. Klipy aplikacji są powiązane z określonym produktem lub firmą i ładują się w ciągu kilku sekund, aby ukończyć określone zadanie, takie jak wypożyczenie skutera, zakup kawy lub zapłacenie za parkometr. Można je łatwo znaleźć i uzyskać do nich dostęp, skanując nowy, zaprojektowany przez Apple kod App Clip.

Wiadomości dalej pozostają jako kluczowe w komunikacji z przyjaciółmi i rodziną, a teraz łatwiej będzie pozostać w kontakcie i szybko uzyskiwać dostęp do ważnych wiadomości. Użytkownicy mogą przypinać ważne rozmowy na górze listy wiadomości, łatwo nadążać za wątkami grupowymi poprzez wzmianki i bezpośrednie odpowiedzi, a także dostosowywać rozmowy, ustawiając zdjęcie grupowe za pomocą obrazu lub emoji. Nowe opcje Memoji w Wiadomościach są jeszcze bardziej wszechstronne i różnorodne z dodatkowymi fryzurami, nakryciami głowy, nakryciami twarzy i innymi.

iOS 14 posiadać będzie wbudowanego Tłumacza. Tłumacz został zaprojektowany jako najlepsza i najłatwiejsza aplikacja do tłumaczenia konwersacji, oferująca szybkie i naturalne tłumaczenie głosu i tekstu na 11 różnych języków. Tryb pozwala użytkownikom korzystać z funkcji aplikacji offline do prywatnego tłumaczenia głosu i tekstu.

Aplikacja Dom sprawia, że inteligentne sterowanie domem będzie jeszcze łatwiejsze dzięki nowym sugestiom automatyzacji i rozszerzonym elementom sterowania w Centrum Sterowania, zapewniającym szybszy dostęp do akcesoriów i scen. Oświetlenie adaptacyjne dla zgodnych lamp z włączonym HomeKit automatycznie dostosowuje temperaturę barwową w ciągu dnia, a dzięki rozpoznawaniu twarzy na urządzeniu kompatybilne dzwonki wideo i kamery mogą identyfikować przyjaciół i rodzinę.

Wraz z iOS 14 słuchawki AirPods zyskają możliwość płynnego przełączania między urządzeniami Apple z automatycznym przełączaniem urządzeń. Przestrzenny dźwięk z dynamicznym śledzeniem głowy zapewnia z AirPods Pro kinowe wrażenia. Dzięki zastosowaniu kierunkowych filtrów audio i subtelnej regulacji częstotliwości odbieranych przez każde ucho, dźwięki można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w przestrzeni, aby zapewnić wciągające wrażenia dźwiękowe.

Aplikacja i widżet Pogoda na bieżąco będą informować użytkowników o trudnych zdarzeniach pogodowych, a nowa tabela opadów na następną godzinę pokazuje opady z minuty na minutę.

Aplikacja Lokalizator doda obsługę wyszukiwania produktów i akcesoriów innych firm w nowym programie akcesoriów sieciowych Find My. Umożliwi to klientom korzystanie z aplikacji Lokalizator do lokalizowania innych ważnych urządzeń oprócz urządzeń Apple. Od dziś dostępna jest wstępna specyfikacja dla producentów akcesoriów i producentów urządzeń.

Aplikacja Zdrowie wprowadzi nowe doświadczenia w zarządzaniu snem, lepszym zrozumieniu głośnych dźwięków, które mogą mieć wpływ na stan słuchu, a także nową listę kontrolną zdrowia – scentralizowane miejsce do zarządzania funkcjami zdrowia i bezpieczeństwa obejmujące funkcję SOS, identyfikator medyczny, EKG, wykrywanie upadku i więcej. Zdrowie dodaje także obsługę nowych typów danych dotyczących mobilności, dokumentacji medycznej, objawów i EKG.

IOS 14 będzie dostępny na iPhone 6S i wszystkie modele nowsze. Publiczna wersja beta zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu, a finalna wersja systemu zostanie udostępniona na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bartek
bartek
4 lat temu

Wow amazing, jabłko pokazało szczyt możliwości ???

Klara
Klara
4 lat temu

Wygląda to strasznie. Przecież to całkowite zaprzeczenie idei Appla. Zawsze było czysto i przejrzyście. Teraz idzie w stronę „Windows 10”. Jobs się w grobie przewraca…

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx