środa, 17 lipca

Firma Apple ogłosiła dzisiaj drugą generację iPada mini, która zgodnie z oczekiwaniami jest wyposażona w 7,9-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2048×1536 dopasowując rozdzielczość do pełnowymiarowego iPada Retina. IPad Mini Retina zachowuje ten sam rozmiar co oryginalny iPad mini. Jest dostępny zarówno w kolorze białym i gwiezdnej szarości.

Wewnętrznie, iPad mini Retina zawiera 64-bitowy procesor A7, co-procesor ruchu M7 oraz zaktualizowaną, 5-megapikselową tylną kamerę iSight z czujnikiem oświetlenia i możliwością nagrywania wideo w trybie HD 1080p. Tymczasem z przodu urządzenia posiada teraz nową kamerę FaceTime HD z większą liczbą pikseli, której towarzyszy również podwójny mikrofon. Nowy iPad mini Retina oferuje również do 2x szybsze połączenie Wi-Fi dzięki technologii MIMO (multiple-input, multiple-output) oraz 10 godzin pracy na baterii.

Apple podniósł cenę iPadów Mini z ekranem Retina i nadal będzie oferować go w pojemnościach 16, 32 i 64 GB począwszy od 1699 złotych. Apple będzie nadal sprzedawać istniejącego iPada mini w niższej cenie, zaczynającej się od 1249 złotych.

Sprzedaż nowego iPada mini Retina rozpocznie się w Listopadzie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx