wtorek, 18 czerwca

Firma Apple zaprezentowała dziś nowe 13 i 15-calowe MacBooki Pro Retina, które zostały zaktualizowane o procesory Haswell dla zwiększenia wydajności i znacznego zwiększenia trwałości baterii. Podobnie jak w przypadku aktualizacji MacBook’ów Air o procesory Haswell, nowe MacBook’i Pro Retina mają tylko kosmetyczne zmiany, zachowując te same gabaryty jak poprzednie modele.

Z procesorem Haswell, 13-calowy MacBook Pro Retina jest w stanie pracować teraz 9 godzin na baterii, natomiast 15-calowa wersja będzie w stanie pracować 8 godzin na baterii. Oba modele zawierają także grafikę Iris Pro HD Intela, a 15-calowa wersja posiada również procesor Crystalwell od Intela.

Oprócz układów Haswell, nowe MacBooki wyposażone są w najnowsze Wi-Fi 802.11ac, która oferuje prędkość do trzech razy szybszą od istniejących sieci bezprzewodowych 802.11n. Komputery zyskały również szybszą pamięć flash PCI, która zwiększa wydajność odczytu/zapisu do prawie 800 Mb/s, czyli 45 procentowy wzrost w stosunku do technologii poprzedniej generacji. Oba modele zawierają ulepszoną kamerę FaceTime 1080p.

Firma Apple nie wprowadziła zmian w linii standardowych MacBook’ów Pro wskazując, że wersje bez Retiny prawdopodobnie nie będą kontynuowane w przyszłości.

Co najbardziej cieszy, Apple obniżył ceny MacBook’ów Pro Retina o 200 dolarów, oferując ceną startową za 13-calową wersję od 1299 dolarów i podstawowy model 15-calowy za 1999 dolarów. Zaktualizowane MacBooki Pro mają być dostępne w sklepie internetowym Apple jeszcze dziś.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx