wtorek, 20 lutego

carplay_3

Zgodnie z zapowiedziami z weekendu, Apple ogłosił na Genewskich targach International Motor Show swoją nową usługę CarPlay, która pozwala przejąć wyświetlacz iPhone’a na deskę rozdzielczą samochodu, zapewniając kontrolowany przez Siri dostęp do takich funkcji jak nawigacja, telefon, wiadomości i muzyka.

Po podłączeniu iPhone’a złączem Lightning, funkcja może zostać włączona i obsługiwana głosem przez Siri w kompatybilnych samochodach lub przez ekran dotykowy i przyciski na desce rozdzielczej. Stamtąd, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do różnych aplikacji iOS takich jak mapy, telefon, Wiadomości, podcasty i muzyki. Obsługiwane są również aplikacje firm trzecich, takie jak Beats Radio, iHeartRadio, Spotify i Stitcher, a Apple obiecuje poszerzyć jak najszybciej liczbę zgodnych aplikacji.

CarPlay będzie dostępny w tym tygodniu w pojazdach producentów takich firm jak Ferrari, Mercedes-Benz i Volvo, podczas gdy inni producenci tacy jak BMW, Ford, GM, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki i Toyota otrzymają ją już wkrótce.

Funkcja pierwotnie nazwana „iOS in the Car” została zaprezentowana w zeszłym roku na Worldwide Developers Conference (WWDC). Chociaż dyrektorzy Apple powiedzieli wtedy, że funkcjonalność jest „bardzo ważna dla firmy” i jest istotnym „elementem ekosystemu”, to na początku roku pojawiły się informacje, że CarPlay jest nękany przez problemy w fazie rozwoju.

CarPlay będzie dostępny jako aktualizacja iOS 7 i będzie współpracować z urządzeniami z łączem Lighting czyli iPhone’em 5S, iPhone’em 5C i iPhone’em 5.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx